Gmina Horyniec-Zdrój zakończyła przebudowę dróg w Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł.

Do przetargu na realizację tego zadania stanęło trzy firmy. W jego ramach należało przebudować nawierzchnię drogi gminnej o długości 820 m, skrzyżowania z drogami publicznymi, zjazdy i kanalizację deszczową. W zakresie prac była także budowa chodników dla pieszych i oświetlenia ulicznego. Ostatecznie inwestycję zrealizowała firma PBI Infrastruktura z Kraśnika, a jej wartość to 3 087 005 zł.

Samorząd informuje, że mieszkańcy niebawem będą mogli cieszyć się z kolejnych inwestycji drogowych.

Podpisaliśmy kolejną umowę na budowę i remonty dróg w naszej gminie. W sumie będzie to 20 odcinków dróg o łącznej długości prawie 7,5 kilometra. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 5 862 331 zł, a środki w kwocie 4,94 mln zł pochodzą z Rządowego Program Polski Ład.

Wykonawcą tej inwestycji jest także PBI S.A. z Kraśnika, a prace mają zakończyć się jesienią 2023 roku.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.

14 komentarze

  1. Ludzie, po co się klocicie? Przecież gdyby nawet rzadzila partia krasnoludków albo buszmenow a my bysmy byli jej przedstawicielami to kazdy z nas by doil kase. To jest natura ludzka. Pecunia non olet. Kazdy by bral. Choc z drugiej strony fakt, do grobu tego nie zabierze.

    • Program PiS- na najbliższe wybory. Szczucie na wszystko co nie za PiS-em, kreowanie sztucznych wrogów, żałosna propaganda polityczna jednej partii za publiczne pieniądze i skłócanie wszystkich jak się tylko da. I pranie publicznych pieniędzy poprzez różne machloje ile tylko się da by napełnić swoje własne kieszenie.

    • Może i nienawiści do PiS, ale przynajmniej tylko do PiS, nie do zwykłych ludzi, o których opozycja nie mówi, że są nierozgarnięci, ułomni czy za dużo piją. Ty swoich adwersarzy uważasz za głupków i osłów, więc sam dobrze wiesz jak jest.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here