Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie biorą udział w projekcie „Aktywnie, zdrowo, kolorowo”. Ich zaangażowanie jest dowodem na to, że są oni ciekawi świata, ludzi i nowych smaków.

Konkurs Senior Caritas „Aktywnie, zdrowo, kolorowo” jest realizowany przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W jego ramach osoby starsze z Cieszanowa biorą udział w warsztatach kulinarnych. Pierwsze zajęcia z cyklu „Sercem gotuje wszystkim smakuje” skupiły się na włoskich smakach. W ich trakcie seniorzy przygotowali „makaron po florencku”, sałatkę caprese, deser lodowy z karmelizowanymi bananami, koreczki z serem mozzarella i pomidorami, oliwki, pomarańcze i wiele innych pyszności. Uczestnicy nie tylko oddawali się pasji gotowania. Wysłuchali również prelekcji na temat bogatego dziedzictwa kulturowego Italii. Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą z muzyką włoską w tle.

 Był to bardzo aktywnie spędzony czas, w trakcie którego udało się nawiązać nowe relacje, zintegrować grupę, wymienić doświadczeniami – podsumowują spotkanie organizatorzy.

Kolejne warsztaty poświęcone zostały Gruzji. Tym razem seniorzy przygotowali drożdżowe chaczapuri wypełnione serami oraz ser w sosie czosnkowym z czerwoną cebulką i korniszonymi ogórkami. Spotkanie o kraju słynącym z bogatej kultury ucztowania oraz biesiad wypełnionych smacznymi potrawami i licznymi, długimi toastami, nie mogło zakończy się inaczej jak SUPRĄ – czyli gruzińską ucztą.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here