Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych.

Projekt ustawy wydłużający kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 roku złożyła w Sejmie RP grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości we wrześniu br. Posłowie uchwalili te przepisy w końcu września br., ale miesiąc później senatorowie odrzucili ustawę. Na początku listopada Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu w całości tej ustawy i w związku z tym przepisy wydłużające kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. trafiły do prezydenta, który podpisał ustawę we wtorek (22.11).

Przypomnijmy, że to oznacza, że wybory samorządowe odbędą się między 31 marca a 23 kwietnia 2024 roku. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

 1. To jest wielka szansa dla PO i innych krytyków. PiS tak się skompromituje w rządzeniu Polska że w 2024 te partie opozycyjne wygrają w cuglach i będzie większość w parlamencie dla nich a wtedy Polska to będzie Eldorado. Chyba że boją się że PiS jednak nie będzie takie beznadziejne a ludzie przejrzą na oczy ze PO i inni to tylko tupanie, donoszenie, manipulowanie i nic więcej. Polecam PO i innym dobrze ten czas wykorzystać bo to jest dla nich przysługa gdyż gdyby oni teraz rządzili to blado to widzę. Fachowiec Tusk, Kopacz, Arłukowicz, Budka, oczywiście Kidawa i Kamysz sami fachowcy i mężowie stanu. Na kłopoty tyko oni.

  • Tacy sami fachowcy, tacy z pierwszej linii, jakich wymieniłeś są też w Zjednoczonej Prawicy. Czym się różni fachowiec Tusk od fachowca Kaczyńskiego? To są politycy, nie fachowcy. Nawet Premier Morawiecki, który na pewno jest fachowcem w dziedzinie bankowości i finansów, odkąd został premierem, nie jest fachowcem tylko politykiem. A to co robi każdy polityk w pierwszym rzędzie podporządkowane jest interesowi partii. A to co dobre dla partii to nie zawsze jest dobre dla kraju. Fachowców, takich prawdziwych, każda partia ma, tylko ich nie widać, bo zajmują się tym na czym się znają i do czego ich zatrudniono a nie otumanianiem społeczeństwa w mediach czy na różnorakich spotkaniach.
   A tak w ogóle to przesunięte na 2024 rok zostały wybory samorządowe, parlamentarne będą tak jak miały być, na jesieni 2023 roku.

  • Polak2010. Przecież wiesz, ze to PiS chciał przeniesienia wyborów najbardziej. A wiesz dlaczego. PIS czuje, że będzie miał gorszy wynik niż 4 lata temu w wyborach parlamentarnych, więc szykuje lądowanie dla sowich PiS-owskich aparatczyków w samorządach. To jest główny powód dlaczego przesunięto. wybory. Z podwójną kampanią ludzie by sobie dali radę co pokazuje to, że w kwietniu 2024 są samorządowe a w maju są wybory do Europarlamentu. I tutaj problemów już nie ma. Czyli wiadomo co PiS kombinuje.

 2. Powiem wam co obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości by nie zrobił, to od razu dokonuje się obstrukcja totalnej opozycji i ogłoszenie przez nich końca świata a może i wszystkich galaktyk.
  Zauważcie, że te opozycyjne Pajace nie mają nic do zaoferowania obywatelom, tylko hejt i szerzenie nienawiści.
  To ich domena.

  • Jak widzę Twój komentarz to Tobie puszczają nerwy i czujesz jak Ci się cztery litery palą bo PiS już co najmniej samodzielnie rządzić nie będzie. A nikt oprócz Narodowców nie bierze pod uwagę koalicji z PiS-em. Co do siania nienawiści. Polaku2010. W TVPiS sieją tę nienawiść 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co chwilę wymyślają Ci wroga. Aż zacytuję Neonówkę: ,,A później siedzą takie leszcze jak ty, a oni się bawią, mają to w d**ie. Bo właśnie tacy jak ty łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r***a codziennie”. I to jest idealna odpowiedź na Twój komentarz niskich lotów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here