W niedzielę (20.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się wieczór wspomnień pt. „Ocalić od zapomnienia. Tragiczna historia wsi Miłków”. W spotkaniu uczestniczyli m.in. byli mieszkańcy tej miejscowości.

W trakcie spotkania zaprezentowano trzy wywiady audiowizualne, będące zapisem rozmów z byłymi mieszkańcami Miłkowa. Co niezwykle ważne, oni sami także uczestniczyli w wydarzeniu i mogli rozmawiać o wydarzeniach i historii wsi w obecności zaproszonych mieszkańców i gości. Podczas wydarzenia otwarto także wystawę czasową historycznych fotografii z Miłkowa, pochodzących m.in. z prywatnych archiwów Miłkowian i ich potomków. Ekspozycję w Gminny Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie można zwiedzać do końca listopada.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”, dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

W ramach projektu powstaje także film „Miłków”, którego premierę zaplanowano na 1 grudnia. Natomiast zwiastun produkcji można już obejrzeć w sieci.

Galeria zdjęć ze spotkania w Starym Dzikowie, fot. Marta Furgała.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here