W sobotę (19.11) w Warszawie odbyła się Gala Ubi Caritas, podczas której uhonorowano osoby i instytucje dające świadectwo miłosierdzia poprzez pomoc ubogim i potrzebującym. Wśród wyróżnionych znalazł się proboszcz lubaczowskiej parafii pw. św. Stanisława Bpa ks. Andrzej Stopyra.

Medal In Caritate Servire to szczególne wyróżnienie ustanowione przez dyrektora Caritas Polska dla osób i instytucji wspierających działalność charytatywną organizacji.

W tym roku medalami chcemy uhonorować cztery osoby, które ze szczególnym zaangażowaniem realizowały programy i akcje prowadzone przez Caritas. Ich praca to wymierny wkład w niesienie pomocy szczególnym grupom potrzebujących – seniorom, bezdomnym oraz ofiarom wojny na Ukrainie — powiedziała Małgorzata Jarosz-Jarszewska, zastępca Dyrektora Caritas Polska.

Wśród osób, które otrzymały medal znalazł się proboszcz lubaczowskiej parafii pw. św. Stanisława Bpa ks. Andrzej Stopyra.

Ksiądz Andrzej ze szczególnym zaangażowaniem niesie pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Uczestniczył w konwojach humanitarnych do diecezji lwowskiej, wspierał funkcjonowanie Namiotu Nadziei w Budomierzu oraz przyczynił się do powstania domu uchodźcy w Lubaczowie – czytamy w uzasadnieniu.

Ks. Andrzej Stopyra podczas niedzielnych mszy świętych dziękował za to wyróżnienie i podkreślał, że to nagroda dla całej wspólnoty zaangażowanej w akcję pomocową.

Na profilu Caritas Polska można obejrzeć film na temat tych działań.

elubaczow.com, Caritas Polska


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here