Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie przez ostatnie dni prowadzili działania mające na celu weryfikację stano trzeźwości kierowców podróżujących drogami powiatu lubaczowskiego. Troje z skontrolowanych nie powinno w momencie zatrzymania siedzieć za kierownicą.

W sobotę (19.11) około godz. 7, w miejscowości Szczutków w gminie Lubaczów, mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel. Za kierownicą siedziała 36-letnia mieszkanka gminy Oleszyce. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu.

Dzień później – w niedzielę (20.11) około godz. 17, w miejscowości Płazów w gminie Narol, policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca tej gminy. Badanie potwierdziło, że kierowca bmw miał w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dzisiaj (21.11) na drogach miasta i gminy Oleszyce policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Również te działania były ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas dzisiejszych działań mundurowi skontrolowali 700 kierowców. Jeden z nich zdecydował się wybrać w podróż, mając prawie promil alkoholu w organizmie – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Zdarzenia miało miejsce przed godz. 6 na jednej z ulic w Oleszycach, gdzie policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

W sumie w sobotę i niedzielę na terenie całego województwa podkarpackiego skontrolowano stan trzeźwości 21 205 kierujących. Podczas działań policjanci ujawnili 30 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 18 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 12 za przestępstwo.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here