Nauka języka to skomplikowany, wieloletni proces, który wymaga regularnej pracy. Doskonałym przykładem jest nasz język rodzimy – wszyscy potrafimy się nim porozumiewać, ale jedni robią to lepiej, a inni gorzej. Nie inaczej jest z angielskim. W tym przypadku jest jednak nieco trudniej i najczęściej nie wystarczy czytać książki, korzystać z Internetu, czy oglądać anglojęzyczne filmy i seriale. Żeby wejść na wyższy poziom, często trzeba sięgnąć po korepetycje z angielskiego.

Szlifowanie umiejętności językowych to podstawa, ale bez bodźca z zewnątrz bardzo szybko można zauważyć, że postępy z czasem hamują, a niekiedy występuje zjawisko cofnięcia – zapominania wielu istotnych kwestii. To właśnie wtedy najlepiej sięgnąć po rady specjalisty.

Jak najłatwiej wyszukać odpowiedniego korepetytora?

W Polsce nadal większość osób korzysta z usług lokalnych anglistów. Nauczyciele najczęściej przyjmują kilku dodatkowych uczniów w godzinach popołudniowych i to wszystko. Znalezienie odpowiedniego lektora w dowolnym regionie Polski staje się coraz trudniejsze – w końcu nikt nie chce dojeżdżać kilkanaście kilometrów na lekcje angielskiego. Od czasu do czasu można usłyszeć także o lokalnym programie społecznym, gdzie można odbyć kurs języka angielskiego, ale trzeba sobie powiedzieć wprost – to nie jest coś, czego większość oczekuje. Zwłaszcza jeżeli mowa o nauce na poziomie B lub C.

Na szczęście w ostatnim czasie coraz prężniej rozwija się branża internetowych korepetycji zdalnych. Wygodna platforma do nauki języka pozwala bardzo łatwo wyszukać nauczycieli w Internecie, co oznacza, że nie ma tutaj żadnych granic. W tym przypadku nauka z osobą mieszkającą po sąsiedzku zapewnia taki sam komfort jak połączenie się z lektorem native speakerem ze Stanów Zjednoczonych. Możliwości zapewniane przez portal do nauczania są ogromne i wyłącznie od zainteresowanego zależy, na czym się skupi.

Dostępnych jest kilkanaście tysięcy nauczycieli języka angielskiego ze wszystkich regionów świata. Z samej Polski zarejestrowało się już kilkuset nauczycieli. Każdy określa swoje umiejętności, cenę i specjalizację. Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna, ponieważ odpowiedni wybór pozwoli na szybsze osiągnięcie zamierzonych celów.

Najpopularniejsze specjalizacje to:

  • – English for kids – dostosowany do nauki dzieci,
  • – Business English – skupiający się na łatwiejszym poruszaniu się po środowisku
  • – Conversional English – nauka skupiająca się na bezpośrednich rozmowach,
  • – English for beginners – lekcje skupiające się na wprowadzeniu ucznia w podstawy posługiwania się językiem.

Wszystkich specjalizacji jest bardzo dużo. Oprócz tego można filtrować nauczycieli według ceny oraz co równie istotne – dostępności.

Jak wygląda nauczanie języka angielskiego przez Internet?

Powodem, który nadal sprawia, że rzadko decydujemy się sięgać po nauczanie w formie zdalnej, jest niewiedza. To ona sprawia, że mamy obawy co do formy oraz rezultatów. Jednak korepetycje zdalne są przyszłością, czego dowodzą liczby – dziesiątki tysięcy lektorów różnych języków z całego świata i to w obrębie jednej platformy. To rozwój, do którego dopiero się przyzwyczajamy. Kluczowymi czynnikami, które sprawią, że Polacy coraz korzystają z korepetycji internetowych, są te związane z wygodą. Poniżej pokrótce omówimy najistotniejsze z nich:

  • – Czas – brak dojazdów, natychmiastowe połączenie przez wideo rozmowę, sprawiają, że w dniu korepetycji można zaoszczędzić nawet godzinę.
  • – Pieniądze – uczeń może wybrać sobie takiego nauczyciela, który zapewni mu odpowiadające warunki finansowe.
  • – Dostępność – ogromna dostępność nauczycieli zapewnia, że zawsze uda się znaleźć kogoś odpowiedniego.

Same lekcje przeprowadzane są w sposób, który praktycznie w ogóle nie odbiega od standardów nauki bezpośredniej. Nowoczesne kamerki i narzędzia kontaktu znajdujące się na platformie do nauczania, pozwalają na szybkie wymienianie się materiałami i wygodną rozmowę przez wideokonferencję oraz czat. To wszystko łączy się w nową jakość, którą w pełni można docenić, dopiero kiedy się jej spróbuje.

Lekcja próbna powinna utwierdzić w przekonaniu

Mimo wszystko z pewnością spora część osób będzie podchodzić do pomysłu nauki zdalnej z dystansem. To właśnie dla nich udostępniono możliwość zamówienie lekcji próbnej – jeżeli się nie spodoba, to nic nie straci. W przeciwnym wypadku zyska bardzo interesujący sposób poprawy swoich umiejętności językowych. To bardzo ważne – zwłaszcza teraz, kiedy dostępność nauczycieli języka angielskiego jest tak niska.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here