W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie wyłoniono zwycięzców eliminacji powiatowych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Te co skaczą i fruwają…”. W środę 16 listopada, w sali widowiskowej obejrzeliśmy 64 prezentacje.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie Katarzyna Marko – specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Lubaczów, Monika Buczek – specjalista w Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie, Krzysztof Groch – muzyk, animator kultury, finalista programu „Droga do gwiazd” i Jagoda Skibicka – członek Teatru Lentylki, laureatka konkursów recytatorskich.

W kategorii recytacji zwyciężyli: Emilia Marciniec, Hanna Witko, Tymon Woźny, Jakub Kornaga, Anna Madej, Maja Bentkowska, Michał Weber, Marta Mazurkiewicz, Zuzanna Młodowiec, Krzysztof Pachołek i Aleksandra Maciejko. Natomiast w kategorii piosenka laureatami zostali: Hanna Żurawel, Izabela Otulak, Kornelia Nicpoń, Karolina Gruszczyńska, Martyna Staworzyńska, Szymon Ługowski, Angelika Szmagara, Maja Ilnicka. Z kolei w kategorii inscenizacja wyróżniono Dziecięcy Teatr „Lentylki”.

Laureaci otrzymali nominacje do Eliminacji Rejonowych, które odbędą się 25 listopada w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Organizatorem konkursu w naszym powiecie był Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorem – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Sponsorami konkursu byli Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Nadleśnictwo Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here