Prowadząc działalność gospodarczą, bardzo ważne jest to, aby iść z duchem czasu i wprowadzać atrakcyjne dla potencjalnego klienta strategie marketingowe. W dobie mediów społecznościowych, na których słowo pisane ograniczane zostało do minimum i zdominowane przez grafiki i filmiki, bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie w swoim sklepie sprzedaży poprzez kody QR.

Generowanie kodów QR

Mogłoby się wydawać, że aby wygenerować kod QR, trzeba zainwestować w odpowiednie programy i poświęcić czas na zgłębienie tajników wiedzy dotyczących tej nowoczesnej opcji sprzedaży. Jednak to, co brzmi obco i może wydawać się skomplikowane, nie zawsze takie jest w praktyce. Doskonałym przykładem są kody QR, które można łatwo i szybko wygenerować za pomocą darmowych programów. Zaletą takiego kodu jest to, że może prowadzić bezpośrednio do konkretnego produktu, bez konieczności wyszukiwania go i ryzyka, że klient zdenerwuje się brakiem jego szybkiego odnalezienia, przez co zrezygnuje z zakupów. W trosce o sprawne finalizowanie transakcji warto też wyposażyć stronę swojego sklepu w WordPress płatności. Wtyczka Woocommerce zagwarantuje szybkie i bezpieczne przelewy, płatności kartą kredytową oraz PayPal, a przy tym zapewniony zostanie profesjonalny interfejs. 

Umieszczanie kodów QR na różnego rodzaju materiałach reklamowych

Kody QR można umieścić praktycznie wszędzie i tym prostym sposobem dotrzeć do większego grona odbiorców, a jednocześnie zwiększyć szanse na sprzedaż. Większość społeczeństwa praktycznie nie rozstaje się z telefonami komórkowymi, co oznacza, że w każdej chwili możliwe jest zeskanowanie kodu QR i dokonanie transakcji. A kody umieszczane są w zasadzie na wszystkich nośnikach – tych wirtualnych oraz drukowanych. Możemy dodać go do zdjęcia publikowanego w sieci, na wydrukowaną ulotkę, plakat, billboard do filmu czy transmisji. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a skuteczność ogromna. 

Kody QR niewątpliwie zwiększają szansę na sprzedaż produktów i warto dodawać je do materiałów reklamowych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here