Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach zaprasza na spotkanie z mistrzem grozy. Stefan Darda będzie gościem placówki w najbliższy piątek.

Stefan Darda to jedyny w swoim rodzaju pisarz, który misternie buduje napięcie, tworzy w podświadomości czytelnika łudząco rzeczywiste obrazy, by niespodziewanie wywołać przerażenie. Zadebiutował w październiku 2008 powieścią ,,Dom na wyrębach”, ukazały się ponadto cykle: ,,Czarny Wygon”, ,,Cymanowski młyn”, ,,Przebudzenie zmarłego czasu” i powieści: ,,Jedna krew” i ,,Zabij mnie tato” oraz  cykl opowiadań ,,Opowiem Ci mroczną historię”. W swojej twórczości sięga do wierzeń ludowych, akcje utworów dzieją się na Roztoczu i wokół Przemyśla. W jego ocenie to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce z drzemiącym weń, wciąż jeszcze niewykorzystanym potencjałem.

Jego utwory były wielokrotnie nominowane do  najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej Nagrody im. Janusza A. Zajdla, uwielbiany przez czytelników otrzymał również Nagrodę Nautilus i Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.

Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 16:30 będzie można zakupić książkę i uzyskać autografu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here