Wiek jest jednym z kryteriów, jakie towarzystwa biorą pod uwagę przy oferowaniu klientom ubezpieczeń na życie czy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Po ukończeniu pewnej liczby lat, zwłaszcza seniorom, trudno uzyskać zadowalającą ofertę polisy. Sprawdź, jaka jest granica wieku, do którego można się bez trudu ubezpieczyć.

Kto może ubezpieczyć się na życie?

Ubezpieczenie na życie to produkt, który obejmuje ochroną samego ubezpieczonego. Taką polisę można zawrzeć już dla nowo narodzonego dziecka, ale i dla osoby dorosłej czy seniora. Niemniej jednak w pewnym wieku ubezpieczyciele stawiają ograniczenia dla standardowych polis tego typu. Wiek ma tutaj kluczowe znaczenie, z uwagi na ustalenie ryzyka ponoszonego przez towarzystwo. Innymi słowy, ubezpieczyciel ponosi wyższe ryzyko poważnego zachorowania czy śmierci osoby ubezpieczonej, im jest ona starsza, dlatego w przypadku seniorów możliwość szybkiej wypłaty świadczenia z polisy na życie jest po prostu wyższe.

Z tego też względu składka na ubezpieczenie na życie seniora może być stosunkowo wysoka. Najtańsza jest wtedy, gdy ochroną objęte jest dziecko.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej

W zależności od wybranej polisy na życie inny może być zakres ubezpieczenia na życie dla klienta, także dla seniora. Może być to proste ubezpieczenie gwarantujące wypłatę świadczenia spadkobiercom czy osobom uposażonym po śmierci osoby ubezpieczonej, ale i może być rozszerzone o ubezpieczenie życia i dożycia czy zdrowia.

Pieniądze z ubezpieczenia na życie o kompleksowym zakresie ochrony najczęściej można otrzymać:

  •   – w wyniku śmierci ubezpieczonego, w następstwie wypadku, wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy, zawału serca lub udaru mózgu,
  •   – po poważnym zachorowaniu – pieniądze wypłacane są w przypadku zdiagnozowania choroby, w przypadku zabiegu czy wizyty u lekarza,
  •   – po pobycie w szpitalu,
  •   – przy przewlekłych chorobach,
  •   – przy wystąpieniu uszczerbku na zdrowiu w następstwie wypadku, zawału serca czy udaru mózgu,
  •   – przy wystąpieniu niezdolności do wykonywania pracy,
  •   – przy urodzeniu się dziecka, osieroceniu dziecka czy śmierci rodziców i teściów.

Jaki jest próg wieku osób przystępujących do ubezpieczenia na życie?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, które oferuje ubezpieczenie na życie, inny może być górny próg wiekowy przystąpienia do takiej polisy. Może być to 69, 71 czy nawet 85 lat. Wówczas polisa zawierana może być np. na 5 lat z automatycznym przedłużeniem albo dożywotnio. Na przykład UNIQA oferuje ubezpieczenie Aktywne Życie z limitem wiekowym 70 lat. Ochrona z tytułu tego ubezpieczenia wygasa w rocznicę polisy w roku, w którym ubezpieczony ukończył dokładnie 70 lat.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie dla seniora?

Jeśli zamierzasz zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie dla seniora, licz się z tym, że przyjdzie Ci zapłacić wyższą składkę w porównaniu z opłatami uiszczanymi w przypadku znacznie młodszych klientów. Wszystko dlatego, że towarzystwo w ten właśnie sposób chce sobie zrekompensować statystycznie krótszy czas płacenia składek, podwyższając ich wysokość. Każdorazowo w przypadku osób starszych wysokość składki jest ustalana indywidualnie.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – czy obowiązuje próg wieku?

Również w przypadku ubezpieczenia OC w życiu prywatnym towarzystwa wskazać mogą pewne progi wiekowe, jakich spełnienie pozwala na objęcie odpowiedzialności cywilnej danej osoby ochroną. Ubezpieczenie to chroni na wypadek wyrządzenia szkody innym osobom przez ubezpieczonego. Możesz wybrać odpowiedni dla siebie wariant, który będzie wypełniał swoje potrzeby. Im szerszy zakres OC w życiu prywatnym, tym większa będzie składka.

Najczęściej OC w życiu prywatnym jest polisą dodawaną do innego ubezpieczenia, chociażby ubezpieczenia domu lub mieszkania, jak w przypadku towarzystwa UNIQA. Z kolei jeśli jest to ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jako dodatkowa opcja do ubezpieczenia szkolnego, to jest ono skierowane do młodych ludzi w wieku od 13 do 26 lat, jako że właśnie taka jest jego grupa docelowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here