Fot. Archiwum

Od dłuższego czasu lubaczowscy policjanci w każdy weekend prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W ostatnich dniach na terenie powiatu lubaczowskiego zatrzymali oni kolejnych, którzy prowadzili pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Głównym celem tych działań jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa wszystkim, poruszającym się po drogach naszego powiatu. Podczas trzydniowych działań „Trzeźwy weekend”, policjanci skontrolowali 3193 kierowców – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie.

Policjanci jeszcze przed rozpoczęciem działań „Trzeźwy weekend” zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich „wpadł” w czwartek (10.11) po godz. 9 w Cieszanowie, kiedy to policjanci zatrzymali kierowcę citroena. Badanie stanu trzeźwości u 67-letniego mieszkańca tej miejscowości wykazało, że miał on blisko pół promila alkoholu. Tego samego dnia, przed godziną 15 w Dachnowie, mundurowi zatrzymali kierowcę alfy romeo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 66-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Natomiast po godz. 17 w Żukowie – także w gminie Cieszanów, funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego. Kierował on volkswagenem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Podobne statystyki policjanci odnotowali także w długi weekend. Już pierwszego dnia działań mundurowi zatrzymali w Oleszycach kierowcę fiata. Od mężczyzny czuć było alkohol, więc policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Nie pomylili się, gdyż 30-letni mieszkaniec gminy Lubaczów miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Natomiast w sobotę (12.11) po godz. 7 w Futorach, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Z kolei w niedziele (13.11) po godz. 11 w Oleszycach, policjanci zatrzymali do kontroli 72-letniego mieszkańca gminy Oleszyce. Kierowca hondy miał blisko promil. Tego samego dnia po godz. 19 w Płazowie w gminie Narol, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę tej gminy. Badanie stanu trzeźwości u kierującej oplem wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili swoje prawo jazdy i będą odpowiadali przed sądem.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

10 komentarze

  1. Emeryci i renciści w większości. Czy to dobrobyt tak niszczy optymizm? Dlaczego polacy tak piją skoro mamy dobrobyt jakiego nie było od XVI wieku? Czy starsi nie pamiętają co było wczesniej? Pijany poseł, pijany suweren, upił się i pleban.

  2. A taki Kamiński. Minister z PiS-u dostał wyrok prawomocny i ot tak Prezydent Duda z PiS-u go ułaskawił. A taki Sasin i Szumowski czy Obajtek. Na nich paragrafów nie ma. A taka Szydło zrobiła wypadek. I tu też cisza. Jakby to ten młody chlopak z seicento był winien to dawno by go skazali. A tak sprawa ucichła. Ciekawe komu na tym zależało ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here