W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia władze samorządowe z naszego regionu zorganizowały obchody rocznicowe.

W Lubaczowie uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, z którymi wystąpili poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, poseł do Rady Najwyższej Ukrainy Paweł Bakunec i starosta lubaczowski Zenon Swatek. W ich trakcie mówiono wiele o niepodległości, wolności i suwerenności naszego kraju, ale także o sytuacji i wojnie w Ukrainie. Uroczystości były ponadto okazją do wręczenia odznaczeń i awansów. Tradycyjnie złożone zostały także wiązanki kwiatów.

Dalsza część obchodów miała miejsce w konkatedrze, gdzie wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych z Zespołem Pieśni i Tańca KRESY, Chórem Dziecięco-Młodzieżowym CANZONETTA i Chórem Konkatedralnym.

Galeria zdjęć.

Obejrzyjcie także fragment koncertu.

12 komentarze

 1. Podczas drugiej wojny światowej Niemiec jak i Ruski sukcesywnie mordowali naszą Polską inteligencję i patriotów.
  Dlaczego to robili ?
  Ich chora mania władzy nad światem to jedno.
  Wymordować patriotów i inteligencję a podzieloną ciemnotą łatwo się rządzi.
  Pomyślcie sobie tylko jedno, kto nami rządził przez ostatnie 80 lat tzw. Yntelygencja za masło.

  • PIS robi to ,,na żywca”. Nie opłaca się być inteligentnym w tym kraju. Lepiej być ciemną masą za ,,500+” do czego PiS dąży również rozwalając edukację przez Czarnka. Młodzi ludzie wolą emigrację niż studiować bo skończą studia i nic z tego nie mają. jak nie zostaną na uczelni. I nasi magistrzy zamiast w Polsce działać wolą siedzieć na zmywaku w Niemczech czy Holandii. Sam mam wykształcenie i to duże, ale jakbym sam sobie interesu nie wymyślił to jakbym nie siedział na bezrobociu to co najwyżej zapierniczałbym fizycznie mimo, ze mam magistra. PiS niszczy polską inteligencję. Promuje głupotę. Ostatnia afera ze słowami Kaczyńskiego o alkoholizmie kobiet pokazała, że PiS ma Nas za idiotów. PiS tworzy ,,ciemną masę” i dzieli. Idealnie PiS wypisz, wymaluj. I PiS teraz robi właśnie swoją ,,intelignecję „wśród swoich działaczy. I tam też na ,,inteligencja” robi za masło bo tak im dobrze smarują mimo, że zajmują eksponowane stanowiska bez wykształcenia i umiejętności. Polska to nie jest kraj dla inteligentnych ludzi. Polska PIS teraz to kraj dla ,,ciemnej masy”.

 2. Emil. Odpowiadam tutaj bo tam już nie można dodać odpowiedzi. Według mnie człowiek bez studiów, ale kombinująca coś w życiu a nie leń na socjalu i osoba po studiach są mądre na swój sposób. Wiadomo nie każdy. Widziałem u mnie na roku kto zostawał magistrem to wiem, ze nie każdy na niego zasługiwał nawet wiedzą czy tym co prezentował jako człowiek. A co do partii. No wiesz 😉 Na buractwie widzę znasz się lepiej 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here