W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dziś (09.11) miał miejsce uroczysty apel. W jego trakcie którego 48 nowo przyjętych funkcjonariuszy wypowiedziało rotę ślubowania.

Uroczysta ceremonia odbyła miała miejsce w środę (09.11) w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy. Wydarzenie rozpoczęło podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu. Ślubowanie od nowych funkcjonariuszy odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału gen. bryg. SG Andrzej Popko.

W grupie nowo przyjętych jest 20 kobiet i 28 mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia. Połowa z nich ma wykształcenie wyższe. Wszyscy przeszli wymagający proces rekrutacji. Teraz rozpoczną oni szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Pod koniec lutego po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG, gdzie rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej – czytamy w komunikacie prasowym BiOSG.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2022 roku wcielono 100 nowych funkcjonariuszy. W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here