Trzy dni w Horyńcu-Zdroju potrwają tegoroczne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W ramach wydarzeń oprócz oficjalnych uroczystości odbędą się także wieczory patriotyczne z pieśniami i poezją oraz zawody pływackie.

Cykl wydarzeń związanych z obchodami tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości w Horyńcu-Zdroju zainauguruje w czwartek (10.11) uroczysty apel przy obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy miejscowej Szkole Podstawowej. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w horynieckiej bibliotece odbędzie się wieczór z pieśnią patriotyczną oraz projekcja filmu „Ocalony z Katynia…”.

W piątek 11 listopada zaplanowano oficjalną część uroczystości, która rozpocznie msza święta w kościele Zdrojowym oraz wieczór poetycki w Gminnym Ośrodku Kultury.

Sobota minie pod znakiem rywalizacji sportowej i organizowanych w Horyńcu-Zdroju od dawna Zawodów Pływackich „Płyniemy dla Niepodległej”.

Szczegóły na plakacie.

2 komentarze

  1. Epoka średniowiecza i czasy leśnych ludków już dawno minęły😉 Zapewne ten czas kiedy zabunkrowani pracownicy biblioteki mogli tylko dumać w ciszy i spokoju co niektórym odpowiadał, jak widać jedna osoba wystarczy by działać za dwóch 😂 horyniecka biblioteka w końcu pokazuje że istnieje i ktoś tam pracuje 🙂

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here