W Turcji (Antalya) zakończyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych. Jedyny sukces medalowy reprezentacji Polski to srebro Oliwii Gancarz.

Oliwia Gancarz reprezentująca barwy LKS Unia Horyniec-Zdrój (wcześniej SGU Czarni
Oleszyce) zdobyła srebro w grze klasycznej (długiej) w kategorii do lat 10. Był to jedyny krążek wywalczony na zawodach przez 25-ciu kadrowiczów z Polski. Olwia w grze błyskawicznej i aktywnej była odpowiednio na 12. i na 5. miejscu.

Na mistrzostwach wystąpili również inni zawodnicy z naszego regionu. Siostra Oliwii – Marika zajęła odpowiednio 9., 8. i 11. miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Bardzo dobre miejsca w kategorii do lat 19 zajęła z kolei Zuzanna Bosak (MUKS Libero Basznia Dolna) – odpowiednio 6., 6. i 10. miejsce.

Wyjazdy na zawody są bardzo kosztowne, część udziału opłacają sami rodzice, ale środki finansowe pozyskuje się z różnych źródeł. Wyjazd do Turcji wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (dziękujemy Pani Poseł Teresie Pamule). Dziękujemy także Burmistrzowi Miasta i Gminy Oleszyce Panu Andrzejowi Gryniewiczowi za pomoc w tym wyjeździe – podsumowuje Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy.