Prof. Władysław Teofil Bartoszewski, fot. facebook.com/nowePSL

W środę (9.11) prof. Władysław Teofil Bartoszewski wygłosi wykład pt. „Pojednanie Polsko-Niemieckie”. Spotkanie z nauczycielem akademickim, historykiem i politykiem rozpocznie się o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Prof. Władysław Teofil Bartoszewski ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował edukację na Uniwersytecie Cambridge w zakresie antropologii kulturowej. Po ukończeniu nauki wykładał na Uniwersytecie Cambridge, Oksfordzkim, Londyńskim oraz University of Warwick. Obecnie pracuje w Katedrze Władysława Bartoszewskiego w Collegium Civitas w Warszawie. Jest autorem i współautorem wielu książek i artykułów naukowych.

W 2019 r. kandydował do Parlamentu Europejskiego, a następnie do Sejmu RP. Uzyskał mandat posła na Sejm RP.

Spotkanie z prof. Władysławem Teofilem Bartoszewskim organizowane jest w ramach XXXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

PZ, elubaczow.com

10 komentarze

  • A Ty dalej tylko o kasie. Nie dostaniemy żadnego euro. To jest tylko papka dla twardego elektoratu PiS. Nawet PIS się ociąga z tym wszystkim mimo, że ma już te wyceny strat wojennych. I co się dzieje. Niemcy dali odpowiedź , że u nich to sprawa zamknięta. I PiS nic nie zareagował i temat upadł a tak go grzali. Dlaczego Polaku2010 skoro PiS tak jest pewien tych pieniędzy stanął w martwym punkcie? W artykule brakło mi tylko wzmianki w jakiej partii obecnie zasiada Prof. Bartoszewski. A jest to Polskie Stronnictwo Ludowe tak gwoli uzupełnienia artykułu 😉

 1. Oglądałem wywiad z panem Bartoszewskim, spytany wprost przez redaktora cyt. ,,Czy jest pan za wypłatą reparacji wojennych Polakom przez Niemcy”?
  Oczywiście pokrętnie jak wyuczony polityk nie odpowiada wprost na zadane pytanie i to jest żenujące a zarazem zradza się pytanie dlaczego tak manipuluje ?

  • No bo sprawa nie jest taka prosta. Mówił również w innych wywiadach, ze prawnie nic nie ugramy oraz, że za zniszczenia Niemcy powinni zapłacić. A kasy normlanie bez rozmowy z Niemcami tylko wychodząc z żądaniami bez negocjacji nie otrzymamy. Ale zaproponował np. by Niemcy w ramach zadośćuczynienia oddali zagrabione z Polski dzieła sztuki. To jest moim zdaniem realniejsze niż to co robi PiS i jest jakimś konkretem i sytuacją wyjścia z impasu bo go obecnie mamy w sprawie reparacji. Tak, więc Polaku2010 Bartoszewski jest konkretniejszy niż PiS bo cos proponuje a nie tylko jak PiS na ,,Pandę” czyli ,,Pan da, Pan da”.

   • Zresztą Polaku2010 lepszej okazji skoro masz do niego wątpliwości mieć nie będziesz. Będzie na żywo i to w temacie z którego go rozliczasz. Przyjdź jutro do MDK to możesz go spytać osobiście jeśli starcza Ci odwagi głosić publicznie to co piszesz.

 2. A tak w ogóle co to za akcja o ,,pojednaniu Polsko-niemieckim” ile razy będziemy się pojednywać ?
  I tu zradza się pytanie.
  Dlaczego ten pan wyjeżdża z taką akcją po tym jak Polski rząd domagania się raparacji wojennych od Niemiec ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here