Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie stale prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych uczestników ruchu. Tylko w miniony weekend zatrzymano czworo kierowców „po alkoholu”.

W sumie w ciągu kilku dni, na terenie powiatu lubaczowskiego, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 2113 kierowców. Podczas działań ujawnili czworo kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Lubaczowie w sobotę (05.11) rano. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 51-letni kierujący audi miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Tego samego dnia w Nowym Siole w gminie Cieszanów do kontroli zatrzymano także 52-latka, który kierował volkswagenem. Mundurowi od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie to potwierdziło – mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę w miejscowości Sucha Wola w gminie Oleszyce policjanci zatrzymali także 38-letnią kierującą pojazdem marki Peugeot. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kobieta ma ponad pół promila w organizmie.

Brakiem odpowiedzialności wykazała się również 34-letnia kobieta, która została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Narolu. Kierująca pojazdem marki Volkswagen posiadała ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem – podsumowuje KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here