Zespoły rywalizujące w lubaczowskiej A klasie rozegrały w weekend przedostatnią kolejkę jesiennej rundy rozgrywek. W derbowym pojedynku gminy Lubaczów Huragan zdemolował Granicznych Krowica.

W 12. kolejce spotkań pierwszej rundy rozgrywek sezonu 2022/2023 w lubaczowskiej A klasie doszło do dwóch derbowych pojedynków. W gminie Lubaczów swoją dominację pokazał Huragan, który w Baszni Dolnej „zmiótł z boiska” Granicznych Krowica. Gospodarze nie byli zbyt gościnni dla swoich sąsiadów, bo celnie strzelali aż sześć razy. Ekipa z Baszni Dolnej chyba dość długo świętowała tak wysoką wygraną i awans na podium tabeli, bo na klubowym profilu choćby krótkiej wzmianki o meczu trudno szukać .

Ze zwycięstwa w derbowym starciu mogli cieszyć się także zawodnicy Czarnych Oleszyce, którzy z odwiecznym rywalem z Futor – po bramkach Buksaka, Pracały i Filipowicza – prowadzili już 3:1. Błękitni nie dali się jednak złamać i walczyli do samego końca, ratując remis w samej końcówce (M. Mazurek x2, K. Kudyba). Winę za taki obrót sprawy na siebie wzięli miejscowi.

Sześć bramek w derbach, tym razem to my nie potrafiliśmy dowieźć zwycięstwa i roztrwoniliśmy dwubramkową przewagę tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu – podsumował na swoim profilu klub z Oleszyc.

Remisem zakończył się także mecz na szczycie tabeli, w którym lider z Zapałowa podejmował drugą w zestawieniu drużynę ze Starego Lublińca. Z takiego obrotu sprawy bardziej uradowani byli goście, którzy co prawda spadli na czwarte miejsce, ale przywieźli z terenu lidera cenny punkt i dobre humory.

Wielkie brawa dla naszych zawodników za wolę walki i dobrą grę!! Dziękujemy naszym kibicom !!!Mimo trudnej pogody, byliście z nami!! – podsumował wyjazd Zalew Stary Lubliniec.

W pozostałych spotkaniach na uwagę zasługują zwycięstwa Zrywu Młodów w Starym Dzikowie i Wólki Krowickiej z Gwiazdą wielkie Oczy.

Wyniki 12. kolejki spotkań lubaczowskiej A klasy:

Czerwoni Cewków1-2Juwenia Cieszanów
Victoria Stary Dzików3-5Zryw Młodów
Błękitni Futory3-3Czarni Oleszyce
Rolnik Wólka Krowicka4-1Gwiazda Wielkie Oczy
Huragan Basznia Dolna6-1Graniczni Krowica
Orkan Zapałów2-2Zalew Stary Lubliniec
Roztocze Narol4-3LKS Korzenica

Tabela po 12. kolejce spotkań:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here