Dzięki wygranej z Huraganem Gniewczyna horyniecki Zdrój opuścił strefę spadkową. Fot. KS Zdrój

W weekend (5-6.11) rozegrano spotkania 14. kolejki jarosławskiej klasy okręgowej. MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów wygrał ciężki mecz ze Startem Pruchnik, a horyniecki Zdrój z trzybramkową przewagą pokonał Huragan Gniewczyna. Bez punktów z Urzejowic wrócili natomiast gracze Startu Lisie Jamy.

MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów w niedzielę (6.11) zmierzył się w roli gości ze Startem Pruchnik. Do połowy nie padł żaden gol, a jedyną, decydującą bramkę na konto lubaczowskiego MKS-u strzelił napastnik Paweł Hass w 57. minucie. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych, co potwierdzają dwie żółte kartki dla zawodników z Lubaczowa oraz komentarz zespołu po meczu na facebook’u:

Dużo brutalnych fauli, boiskowe chamstwo i brak szacunku do zdrowia rywala nie pomogło gospodarzom w walce z liderem i finalnie 3 punkty jadą do Lubaczowa – Facebook MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów

Trzy punkty w niedzielę zainkasował także KS Zdrój Horyniec-Zdrój, który w roli gospodarza rozegrał spotkanie przeciwko drużynie Huraganu Gniewczyna. Hattrickiem dla Zdroju popisał się Andrij Vychizhanin, a jedną bramkę dołożył także Kamil Pleskacz. Przeciwnicy jedynie raz zdołali pokonać bramkarza z Horyńca, co zapewniło Zdrojowi pewną wygraną 4-1. Co ważne, zwycięstwo to dało bardzo cenne trzy punkty i pozwoliło opuścić beniaminkowi, na jedną kolejkę przed końcem rundy, strefę spadkową w tabeli.

Swój pojedynek również w niedzielę rozegrał Start Lisie Jamy, który zagrał z Promykiem Urzejowice. Drużyna z gminy Lubaczów straciła aż 4 bramki, strzelając przy tym tyko jedną.