Budowa domu w dwóch etapach jest korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla Inwestorów, którzy chcą rozłożyć w czasie wydatki i wygodnie użytkować część nowego domu, by późniejszym czasie przystąpić do wykończenia przestrzeni na drugiej kondygnacji. Dom dwuetapowy może być także dobrym pomysłem dla osób, planujących w przyszłości zamieszkanie z rodzicami. Czy warto budować dom dwuetapowy i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania tej decyzji? Jakie projekty domów sprawdzą się do dwuetapowej budowy?

Co jest ważne przy podejmowaniu decyzji o budowie domu dwuetapowego?

Budowę domu w dwóch etapach najlepiej uwzględnić już w momencie poszukiwania idealnego projektu domu. Pozwoli to na właściwą organizację przedsięwzięcia i bezproblemowy przebieg prac. Projekt domu dwuetapowego będzie przystosowany do tego rodzaju realizacji i będzie uwzględniał odpowiedni program funkcjonalny, zapewniający mieszkańcom komfortowe użytkowanie. Realizując taki budynek, w pierwszym etapie zazwyczaj Inwestorzy wykonują prace umożliwiające wygodne korzystanie z przestrzeni parteru, aby później w dogodnym momencie przystąpić do wykończenia pomieszczeń na drugiej kondygnacji. Na parterze mają więc do dyspozycji wygodną strefę dzienną z salonem, jadalnią, kuchnią, łazienką oraz pokój pełniący funkcję sypialni. Prace na poddaszu można dostosować do indywidualnych planów, warto jednak już w pierwszym etapie realizacji wykonać termoizolację stropu, dachu, wstawić okna dachowe, wyprowadzić niezbędne izolacje oraz zaślepić otwór na schody, aby zachować komfort termiczny w budynku.

Projekty domów dwuetapowych ARCHON+

Budowa domu w dwóch etapach przybliża Inwestorów do zamieszkania w wymarzonych przestrzeniach. Nie każdy projekt domu umożliwia taki sposób prowadzenia inwestycji,  dlatego przed finalną decyzją warto się skonsultować z doświadczonymi doradcami. W Pracowni ARCHON+ przygotowana jest specjalna kolekcja z kategorii: projekty domów dwuetapowych, obejmująca wiele interesujących propozycji, a fachowych porad w zakresie doboru udzielają doświadczeni specjaliści.

W katalogu projektów Pracowni znajdują się domy dwuetapowe, które dzięki różnorodności zaspokoją gusta wymagających Inwestorów. Oto niektóre z nich.

Ten nowoczesny dom z poddaszem użytkowym posiada prostą, ekonomiczną w budowie bryłę, która za sprawą pięknej kompozycji elewacji prezentuje się bardzo efektownie. W standardzie przewidziano wentylację mechaniczną. Połączenie białego tynku z odcieniami szarości oraz drewnianą okładziną nadaje budynkowi lekkości. Parter domu to wspaniale doświetlona przestrzeń, w której znajduje się kuchnia z przylegającą spiżarnią, jadalnia, salon z bezpośrednim wyjściem na okazały taras, łazienka z prysznicem, dodatkowy pokój oraz kotłownia. Poddasze użytkowe domu mieści dwie duże sypialnie dla dzieci oraz apartament dla rodziców z prywatną łazienką i garderobą. Program funkcji tej części domu uzupełnia wspólna łazienka, pralnia oraz garderoba. W bryle „Domu pod brzoskwinią (G2E)” przewidziano także dwustanowiskowy garażu.

Strefa dzienna tego nowoczesnego domu to przemyślana i funkcjonalna przestrzeń, która zachwyca ilością naturalnego światła. Parter obejmuje salon, jadalnię – obie strefy z wyjściem na taras, kuchnię ze spiżarnią, łazienkę z prysznicem oraz dodatkowy pokój z oknem narożnym. W salonie, w centralnym punkcie znajduje się kominek, który dodaje przytulności w chłodne wieczory. Na poddaszu przewidziano sypialnię dla rodziców z prywatną garderobą, dwa pokoje dla dzieci, wspólną łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na pralnię. Projekt „Domu w telimach (G)” obejmuje także jednostanowiskowy garaż, nad którym znajduje się ocieplony strych z możliwością aranżacji dodatkowej przestrzeni według potrzeb Inwestora.

Bryła przyciąga wzrok nowoczesnym projektem elewacji. Połączenie jasnego tynku z detalami o strukturze betonu architektonicznego i drewna oddaje jej ponadczasowego charakteru. Parter domu to otwarta strefa dzienna z okazałym salonem i jadalnią, z możliwością bezpośredniego wyjścia na taras. Funkcjonalnie zaprojektowania kuchnia posiada spiżarnię połączoną z wiatrołapem, co ułatwia wnoszenie zakupów. Program funkcji tej części domu uzupełnia naturalnie doświetlona łazienka, toaleta oraz dodatkowy pokój z prywatną garderobą. Kotłownia posiada  funkcję pralni. Na poddaszu, w strefie nocnej zaprojektowane zostały dwa pokoje dla dzieci, sypialnia rodziców z prywatną garderobą, dodatkowa, wspólna garderoba oraz łazienka. W projekcie domu przewidziano także garaż dwustanowiskowy.

Projekt elewacji domu zakłada połączenie jasnego i jasnoszarego tynku oraz wyróżniającej się stolarki okiennej w kolorze drewna. Parter domu to salon, pięknie doświetlona i zlokalizowana w narożnej części jadalnia z wyjściem na taras, kuchnia z przylegającą do niej spiżarnią, dodatkowy pokój oraz pomieszczenie gospodarcze. Program funkcji parteru uzupełnia naturalnie doświetlona łazienka. Na poddaszu domu zaprojektowane zostały cztery pokoje, w tym jeden z prywatną garderobą, łazienka z pełnym wyposażeniem oraz pralnia z funkcją suszarni.

Projekt domu to prosta, nowoczesna bryła z dachem dwuspadowym, która korzystnie wpływa na koszty budowy i czas realizacji. Jasny tynk pięknie prezentuje się z drewnianą okładziną, podkreślającą wejście główne i strefę tarasową. Parter domu obejmuje wyraźnie wyodrębnioną kuchnię z przylegającą do niej spiżarnią, salon z jadalnią i bezpośrednim wyjściem na taras, co powiększa strefę relaksu, łazienkę, dodatkowy pokój, a także pomieszczenie gospodarcze i kotłownię. Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy wygodne i doskonale doświetlone sypialnie, w tym jedna z prywatną garderobą. Program tej części domu uzupełnia naturalnie oświetlona łazienka z wanną i pralnia z możliwością wyjścia na balkon.

Po więcej inspiracji zapraszamy na www.archon.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here