Masz w domu niepotrzebne rzeczy, które mogą posłużyć innym? Przynieść je do Zespołu Szkół w Lubaczowie. Zostaną one wystawione na ZS-owym Bazarku. Dochód ze sprzedaży przekazany będzie zdolnym uczniom. Pomóż organizatorom zbudować „Solidarną Szkołę”.

Już 26 listopada w Zespole Szkół w Lubaczowie wystartuje ZS-owy Bazarek. Akcja po raz pierwszy zorganizowana została w ubiegłym roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Organizatorzy zebrali 4484,39 złotych. Kwotę tę podwoiła Fundacja Świętego Mikołaja. Pieniądze trafiły do 5 zdolnych uczniów, którzy pochodzą z niezamożnych rodzin. Stypendium zostało przez nich wydane na rozwój i edukację, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, treningów, sprzętu, materiałów, opłaty wpisowe na zawody czy obozy.

Akcja nie odniosłaby sukcesy, gdyby nie mieszkańcy powiatu lubaczowskiego. To oni zgromadzili rzeczy, przygotowali stoiska sprzedażowe i aktywnie włączyli się w kupno oferowanych przedmiotów. Organizatorzy widząc pozytywne skutki tych działań postanowili kontynuować inicjatywę. W tym roku również proszą o gromadzenie książek, zabawek, pluszaków, nowej i używanej odzieży, butów, biżuterii, doniczek, ozdób świątecznych i innych gadżetów. Rzeczy, które już nie są nam potrzebne, a jeszcze mogą posłużyć innym można przynosić do szkolnego internatu lub przekazać nauczycielom – Agnieszce Wojciechowskiej, Barbarze Zagrodzkiej lub Jackowi Ważnemu.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here