Gościem Domu Kultury w Lisich Jamach będzie m.in. Urszula Kopeć-Zaborniak, fot. MBP w Lubaczowie, arch.

W czwartek (03.11) w Domu Kultury w Lisich Jamach odbędzie się „Wieczór Historyczno-Literacki”. Spotkanie, w trakcie którego wysłuchać będzie można prelekcji i poezji, będzie poświęcone tematowi Kresów.

Spotkanie będzie poświęcone tematowi Kresów w ujęciu historycznym, ale również literackim. Referat pt. „Dziedzictwo Kresów – wczoraj, dziś i jutro” wygłosi Pan Tomasz Sumara- pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tego wieczoru uczestnicy będą mogli także zapoznać się z poezją zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Bez-KRESY”, którą zaprezentuje Pani Urszula Kopeć-Zaborniak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie – zapowiadają organizatorzy.

„Wieczór Historyczno-Literacki” rozpocznie się w czwartek (3 listopada) o godz. 18:00.

Spotkanie, na które zapraszają Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów oraz Oskar Jurek – Prezes Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej, odbędzie się w ramach projektu pt. „Historia oczami Podkarpacia”, który dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 ”Wolność po polsku”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here