Przed nami Dni Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. To czas odwiedzania cmentarzy i modlitwy za bliskich, którzy odeszli. Na osobach, które należą do Kościoła spoczywa obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Przedstawiamy zatem porządek Liturgii, które odprawione zostaną w Lubaczowie.

W Konkatedrze, 1 listopada nabożeństwa odprawione zostaną o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz komunalny przy ul. Kościuszki, gdzie przy pięciu stacjach zostaną odprawione modlitwy za zmarłych. Po procesji odbędzie się poświęcenie grobów.

Msze święte w kościołach filialnych odprawiane będą według porządku niedzielnego.

Natomiast w kościele św. Karola Boromeusza Liturgie zmówione zostaną o godz. 7.00 i 17.00. Na „nowym” cmentarzu (przy ul. Ofiar Katynia) msza święta rozpocznie się o godz. 10.00. Po niej ruszy procesja za zmarłych i poświęcenie nagrobków.

Z kolei w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, w Konkatedrze odprawione zostaną msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o godz. 18.00. Na „starym” cmentarzu o godz. 15:00 zmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych. Po niej, o godz. 15:30 w kaplicy rozpocznie się msza święta zbiorowa wypominkowa za zmarłych.

W Dąbrowie, w kaplicy cmentarnej, msza święta odprawiona zostanie o godz. 14.00, zmówione zostaną także modlitwy na cmentarzu za zmarłych. W Dąbkowie msza święta będzie również odprawiona o godz. 14.00. Po niej nastąpi przejście na cmentarz w Opace, gdzie odmówione będą modlitwy za zmarłych i nastąpi poświęcenie grobów.

Natomiast w kościele św. Karola Boromeusza msze święte odprawione zostaną podobnie jak 1 listopada – o godz. 7.00 i 17.00, a na „nowym” cmentarzu – msza święta z procesją żałobną ruszy o godz. 10:00.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here