W czwartek (27.10) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu o prof. Franciszku Misztalu. Uczniowie rywalizowali w myśl hasła „Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju…”.

Konkurs skierowany był do uczniów klasy VI, VII i VIII szkół podstawowych. Głównym jego celem jest popularyzacja wiedzy wśród uczniów powiatu lubaczowskiego na temat Franciszka Misztala, uznanego w Polsce i za granicą profesora, będącego konstruktorem samolotów znajdujących zastosowanie w polskim przemyśle lotniczym.

Profesor swoją postawą dowiódł, że pomimo trudów można osiągać wspaniałe sukcesy i stać się ważną częścią historii regionu, jak również kraju – informują organizatorzy konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 uczestników z pięciu szkół powiatu lubaczowskiego.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: Zofia Horiwnyk (I miejsce, Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej), Oskar Martyniak (II miejsce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach), Bartosz Bosak (III miejsce, Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie). Przyznano także wyróżnienie dla Karola Kowalskiego (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie).

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla, który objął wydarzenie honorowym.

Uczestnicy konkursu wykonali  zadania dotyczące biografii profesora Franciszka Misztala i wykazali się szczegółową wiedzą. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu – podsumowują organizatorzy: dyrektor Jolanta Włoch, Agnieszka Bielecka-Krasulak, Aneta Tworko i Elżbieta Kaciuba.

Galeria zdjęć, fot. ZSP w Lisich Jamach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here