Fot. facebook.com/OrlySportu

Fundacja Orły Sportu organizuje III Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Rywalizacja będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (29.10) także w Lubaczowie.

Lubaczów jest czwartym z kolei miastem, w którym Fundacja Orły Sportu organizuje III Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Wcześniej podobne zawody odbyły się w Kielcach, Głuchołazach i Brzozowie Starym. W każdej z miejscowości wytypowanych do rywalizacji, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych mierzy się w ośmiu konkurencjach, za które zdobywa punkty do ogólnej klasyfikacji. W Lubaczowie o punkty powalczą wytypowani uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2.

Oprócz rywalizacji sportowej, uczestnicy będą mieli także okazję skorzystać z aktywności przy wykorzystaniu rozmaitych urządzeń oraz spotkać utytułowanych sportowców.

Na imprezę w Lubaczowie zaprosiłem utytułowane siostry – Natalię i Olę Kałuckie, wielokrotne medalistki imprez krajowych i międzynarodowych we wspinaczce na czas. Będzie to dodatkowa atrakcja dla dzieci, które będą też miały okazje wpinać się na ruchomej ściance, którą przywieziemy do Lubaczowa – zapowiada Rafał Wosik, Prezes Zarządu Fundacji.

Sobotni (29.10) turniej rozpocznie się w Hali Sportowej MOSIR o godz. 10:00. Honorowym gościem będzie Poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here