Lubaczowscy policjanci w ostatnich dniach prowadzili działania w ramach kolejnej odsłony akcji „Trzeźwy weekend”. Mundurowi skontrolowali w sumie blisko 2000 kierowców. U czterech kierujących badanie wykazało, że wcześniej pili alkohol. Dwóch z nich zdecydowało się jednak zweryfikować swój stan trzeźwości poprzez badanie krwi.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, w trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1917 kierowców. Jak się okazało, nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

W sobotę (22.10) po godz. 21 w Lubaczowie, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 30-letniego mieszkańca gminy Lubaczów blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W trakcie kontroli zatrzymano także dwóch kierowców, którzy nie zgodzili się z wynikiem badania i postanowili je weryfikować poprzez badanie krwi.

Pierwszy z nich został zatrzymany w niedzielę po godz. 16 w miejscowości Bałaje w gminie Lubaczów. Podczas badania na urządzeniu AlcoBlow lampka zapaliła się na kolor czerwony, świadczący o tym, że kierowca suzuki był w stanie nietrzeźwości. Jednak 62-letni mieszkaniec gminy Lubaczów odmówił poddania się dalszemu badaniu, dlatego została mu pobrana krew do badań. Mimo tego, mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Również w niedzielę przed godz. 21 w Lisich Jamach, mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Pierwszy pomiar stanu trzeźwości wykazał u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 61-letni mieszkaniec Lubaczowa odmówił ponownego badania dlatego została od niego pobrana krew do badań. Również w tym przypadku mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci, w niedzielę w Oleszycach zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 59-letniego mieszkańca Oleszyc blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. zł.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here