Członkowie Klubów Seniora z terenu gminy Lubaczów na nowo odkrywają swoją okolicę. Kilka dni temu, na  zaproszenie wójta Wiesława Kapla, odwiedzili otwarto niedawno atrakcje turystyczne.

Pierwszym etapem wspólnej wycieczki było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. Tutaj wszyscy uczestnicy mieli możliwość obserwacji słońca przez specjalistyczne teleskopy, skorzystania z plenerowych atrakcji, zwiedzenia wieży obserwacyjnej i wysłuchania prelekcji. Kolejnym przystankiem w ich podróży była Stacja Basznia, gdzie mieści się Galeria Kolejnictwa. Podczas zwiedzania seniorzy poznali historię zabytkowej linii kolejowej Jarosław- Sokal, podziwiali zabytkową lokomotywę parową oraz przedwojenne wagony, a także skorzystali z atrakcji jaką był przejazd mini kolejką. Seniorzy udali się także do budynku dawnej plebani w Baszni Dolnej, która poświęcona jest pamięci kardynała Mariana Jaworskiego i księdza Tadeusza Lewanderskiego.

W trakcie wycieczki było oczywiście także czas na odpoczynek – seniorzy w radosnej atmosferze przy muzyce degustowali potrawy z grilla i spędzili czas na świeżym powietrzu w Kresowej Osadzie. Spotkanie integracyjne przygotowali tu dla nich pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.

Wycieczka była okazją na odnowienie kontaktów i znajomości między klubami, a także wspólnego omówienia planów na kolejne wydarzenia i spotkania – podsumowuje gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here