W czwartek (20.10) w Cieszanowie oficjalnie otwarto nową siedzibę posterunku policji. Mieści się on na parterze wybudowanego niedawno nowoczesnego budynku Urzędu Miasta i Gminy.

Na tę inwestycję policjanci czekali od lat, bo do tej pory funkcjonariusze pracowali w budynku, który powstał jeszcze przed II wojną światową, a generalny remont przeszedł w latach 50. ubiegłego wieku. Nowa siedziba posterunku znajduje się na parterze wybudowanego niedawno nowoczesnego i pasywnego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Cieszanowie. Na powierzchni blisko 120 m2 znajduje się m.in. dyżurka, poczekalnia, szatnia i pokoje służbowe. Pracować tu będzie pięciu funkcjonariuszy – kierownik posterunku, dwóch policjantów Wydziału Kryminalnego i dwóch dzielnicowych oraz jeden pracownik cywilny.

W uroczystości udział wzięli m.in. wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Matusiak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Stanisław Sekuła, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Rzeszowie Beata Gołda, komendant KPP w Lubaczowie mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, I Zastępca KPP w Lubaczowie mł. insp. Janusz Mokrzycki, burmistrz MiG Cieszanów Zdzisław Zadworny wraz z samorządowcami oraz Lesław Młodziński reprezentujący Posła na Sejm RP Teresę Pamułę.

– Jesteśmy dziś świadkami takiej dobrej współpracy i współdziałania pomiędzy policją i samorządem terytorialnym – mówił nadinsp. Dariusz Matusiak, dziękując burmistrzowi Zdzisławowi Zadwornemu za przekazanie pomieszczeń dla działania posterunku.

Komendant, na ręce kierownika posterunku st.asp. Łukasza Dudy, przekazał symboliczny klucz do budynku, złożył też życzenia pomyślnej i bezpiecznej pracy policjantom w nowej siedzibie. Podkreślił, jak ważnym, na szczeblu lokalnym, jest polepszenie warunków lokalowych, nie tylko dla policjantów, ale również dla obywateli. Nowo otwarty obiekt poświęcili ks. dr Stanisław Solilak proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Cieszanowie oraz ks. Marek Buchman – kapelan podkarpackiej policji.

Cały budynek kosztował gminę 4 mln 250 tys. zł, a samorząd pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Z kolei 57 tys. zł dołożyła policja.

Galeria zdjęć, fot. Bartosz Wilk, KWP Rzeszów.

Relacja TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, KWP Rzeszów, TVP3 Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

9 komentarze

    • A w Cieszanowie ktoś zamykał posterunek?

      A karetka dla mieszkańców Gminy Stary Dzików wróciła już tam gdzie jej miejsce czy nadal w razie potrzeby, będzie musiała cisnąć z Lubaczowa? Zwłaszcza zimą, po tej nieposypanej drodze przez las?

    • No i co Polaku2010. Skoro jest tak dobrze to czego Karetkarz z Dzikowa narzeka. Bo taka prawda, że jest gorzej. Rozmawiałem ostatnio z żołnierzem, który dopiero co odszedł ze służby zawodowej by startować z cywila na szkółkę oficerską bo okazuje się, że nie z wojska a z cywila się dostać. Co za czasy by zawodowy żołnierz musiał rezygnować by mieć łatwiej oficerem. A na jakie miejsce przyszli młodzi co nawet butów sobie wiązać nie potrafią. I to nie tak sobie powiedziałem tylko realna historia. Polaku2010 jakość a nie ilość jest ważna. A za PIS mamy takie uzbrojenie, że możemy sobie samolocik z tych umów złożyć i rzucić. Tylko kto za to zapłaci. Na pewno nie PiS. Zostawił umowy jak gazową z 2007 co tak Pawlaka się rozlicza a to Jasiński z PIS taką niekorzystną umowę stworzył i podłożył kukułcze jajo PO-PSL

    • No właśnie to Ty Polak2010 jesteś hipokrytą. Żadna władza nie sprawiła, żeby policjant stracił społeczny szacunek jak PiS. Przez PiS policjanci są teraz odbierani przez wielu nawet jak ZOMO dlatego, że PiS wykorzystuje ich nie do obrony czegoś tylko w walce z suwerenem a oni muszą wykonywać rozkazy bo inaczej potem z awansu nici jeśli będą nieposłuszni. To jest ,,sukces” PiS. Zbrukanie zawodu policjanta w społeczeństwie.

  1. A pani Poseł znana z szeregu wystąpień sejmowych i wybitnego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności, na otwarcie posterunku wysłała swojego Tołdiego. Dobrze, że księdza kościelny nie reprezentował na uroczystości, a burmistrza woźny.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here