Fot. KPP Lubaczów, arch.

Policjanci z Lubaczowa systematycznie kontrolują kierowców poruszających się drogami naszego powiatu. W miniony weekend zatrzymali kierowcę osobówki i rowerzystę „z promilami”.

Regularne kontrole trzeźwości przeprowadzane przez lubaczowskich policjantów mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na drogach powiatu lubaczowskiego. Tylko w miniony weekend mundurowi sprawdzili stan trzeźwości u ponad 1300 kierowców. Podczas swoich działań ujawnili dwójkę kierujących, którzy kierowali pojazdami pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany w sobotę (15.10) przed godz. 20 w miejscowości Nowy Lubliniec w gminie Cieszanów, gdzie zatrzymano do kontroli drogowej samochód marki Mazda. Badanie urządzeniem wykazało u 33-letniego kierowcy ponad  promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Horyńca-Zdroju stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Z kolei w niedzielę przed godz. 11 w miejscowości Nowe Sioło także w gminie Cieszanów, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 42-letniego mieszkańca tej gminy 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here