Wydarzenia z naszego regionu walczą o tytuł Ambasadora Wschodu

0

Przyznane zostały już nominacje do tytułu Ambasadora Wschodu. W gronie 24 wytypowanych znalazły się osoby i projekty z województwa podkarpackiego, w tym cyklicznie organizowane w naszym regionie – Horyniec Zdrój Art Festiwal i Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez Granic.

Konkurs o tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody sięgają 2013 roku. W tegorocznej edycji najwięcej nominacji przyznano w dziedzinie projekt – 12, z kolei w dziedzinie przedsiębiorczość – 6, w turystyce – 4, a w dziedzinie samorządność – 2. Województwo podkarpackie otrzymało 7 nominacji.

O tytuł walczą działania realizowane m.in. na Ziemi Lubaczowskiej.

W kategorii projekt znalazł się Horyniec-Zdrój Art Festiwal. Wydarzenie pozwala uczestnikom spotkać się ze sztuką i jej twórcami. Koncerty, spektakle, wystawy, kiermasze, prelekcje, recitale i warsztaty skierowane są zarówno do osób dorosłych, jak również dzieci. Natomiast w kategorii turystyka nominację otrzymał Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez Granic. Wydarzenie propaguje aktywne spędzanie czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na terenie Roztocza.

Kto otrzyma tytuł Ambasadora Wschodu dowiemy się 26 listopada w czasie Gali Finałowej na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

Przypominamy, że w 2019 r. Ambasadorem Wschodu został Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here