W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie będzie można podziwiać „Wylewane obrazy” Doroty Rokosz. Prace tworzone techniką acrylic pouring dostępne będą od 15 do 25 października. Wernisaż wystawy już w sobotę o godz. 17:00.

Dorota Rokosz urodziła się w 1977 r. w Lubaczowie. Ukończyła studia z ekonomii i podjęła się pracy w zawodach ścisłych. Widząc, że pozbawiona ona była możliwości i warunków twórczych, zrezygnowała z etatu i zaczęła rozwijać swoją pasję artystyczną. Przygodę z malarstwem rozpoczęła od farb akrylowych. Aktualnie pochłonięta jest tworzeniem obrazów w technice acrylic pouring. Oznacza to, że jej dzieła powstają poprzez wylewanie farb na płótno.

Dorota Rokosz nie tylko wystawia swoje obrazy w galeriach. Tworzy je również na zamówienie. Swoją pracę stara się dopasować do indywidualnych potrzeb klienta, ale także do pomieszczenia, w którym obraz ma się znaleźć. W ten sposób uwalnia niezwykłą energię, jaka panuje we wnętrzu, ale również podkreśla tę, która drzemie w nabywcy – miłośniku nowoczesnej sztuki abstrakcyjnej.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here