Polska w dobie kryzysu – dokąd zmierzamy? W sobotę spotkanie z Małgorzatą Kidawą–Błońską

34

W dniu 15 października Lubaczów odwiedzi Małgorzata Kidawa – Błońska, Wicemarszałek Sejmu RP. Wraz z Elżbietą Łukacijewską, europosłanką i Markiem Rząsą, posłem na Sejm RP, w ramach kampanii „Październik miesiącem walki z rakiem piersi”, będą prowadzić na ulicach Lubaczowa kampanię informacyjną.

O godz. 15 spotkają się z mieszkańcami na otwartym spotkaniu w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Tematem przewodnim Klubu Obywatelskiego będzie „Polska w dobie kryzysu – dokąd zmierzamy?”. Polacy nie odetchnęli jeszcze po okresie ograniczeń związanych z pandemią, a już przyszło nam się mierzyć z kolejnymi wyzwaniami, jak rekordowa inflacja, drastyczny wzrost kosztów energii, ogrzewania, brak węgla na składach czy też wojna w Ukrainie. To wszystko budzi u ludzi naturalny niepokój, brak jednoznacznej reakcji ze strony obecnego rządu, ciągle zmieniające się koncepcje proponowanych rozwiązań, te obawy tylko pogłębiają.

Jakie działania powinien podjąć parlament, jakie rozwiązania przyjąć rząd, aby odpowiedzieć na najważniejsze potrzeby Polaków, a także tematy wskazane przez uczestników w trakcie spotkania będą osią przewodnią naszej rozmowy. Mieszkańców Lubaczowa i Powiatu Lubaczowskiego serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i dyskusji.

Materiał sponsorowany


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

34 komentarze

 1. Nas nie przygotował? A co to samemu nie można się przygotować? Ma pewno gotowe rozwiązanie padnie na spotkaniu i w ogóle same podpowiedzi jak żyć, gdyż oni przecież wiedzą najlepiej. A dzisiaj moglibyśmy usłyszeć że piniędzy nie ma i nie będzie więc radzę IE sobie sami. A tu jakaś pomóc jest może nie wystarczająca ale jest. A samemu też trzeba być zapobiegliwym i nie wierzyć że tak kolorowo będzie bo nie będzie.

 2. Polska w dobie kryzysu – dokąd zmierzamy?
  Rząd Prawa i Sprawiedliwości obniża podatek na paliwa.
  – Polskie dzieci dostają 500+
  – oraz dodatek opiekuńczy 1000+ dla dzieci
  – wyprawka szkolna 300+
  – nasi Polscy emeryci dostają 13 i 14 emeryturę i nie muszą ryć do 67 roku życia
  – pracujący młodzi ludzie nie płacą podatków do 27 roku życia
  A co jest najlepsze:
  – dostałem dodatek węglowy w wysokości 3000 tys.złotych
  Dzisiaj kupiłem za te pieniądze węgiel na kolejowej (węgla którego niby nie ma) więc państwo Polskie sfinansowało mi opał na zimę, węgiel w dobie kryzysu mam za DARMO i to jest mega.
  Więc naprawdę widać tą biedę, przeważnie jak patrzę na pełne wózki w markecie.

  • Polska według dobrobytu jak to nazywa PiS.
   – Ludzi nie stać na kupno węgla, którego nie ma i zwala wszystko na samorządy teraz bo w nich PiS nie rządzi
   – Z telewizji publicznej zrobiono tubę propagandową PiS. PiS skłócił polskie rodziny poprzez swoją ideologię co wspaniale wypunktował Kabaret Neonówka. Wiele rodzin nie siądzie za dwa miesiące do rodzinnego stołu dlatego, że PiS wręcz ,,wyprał” wielu osobom tak mózgi takimi manipulacjami, że dla nich ważniejszy jest Prezes Kaczyński niż ich własna rodzina a w PiS wierzą nawet bardziej niż w Boga. PiS rozwalił polskie rodziny. Za PO-PSL nie przypominam sobie, żeby polskie rodziny były tak skłócone z powodu polityki.
   – Roztrwoniono masę publicznych pieniędzy czyli Polaków na niejasne interesy w stylu respiratorów od handlarza bronią, maseczki od instruktora narciarstwa czy na wybory, które się odbyły i na elektrownię atomową, która nie powstała i dosłownie w błoto te pieniądze poszły.
   – Cały czas PiS trzyma też programy wymyślone przez PO-PSL. Tylko nazwę zmienił z ,,Senior Vigor” na ,,Senior +”. I to co do grosza trzymał przy zmianie władzy.
   – PiS daje 300+ a podręczniki zmienia co roku a nie co trzy lata jak to było za PO-PSL
   – Skoro Emeryci dostają 13 i 14 emeryturę to powinni żyć lepiej. A mam wrażenie, ze żyją gorzej niż za PO-PSL i to u nich inflację, która jest właśnie nakręcaną dodrukiem pieniądza widać najbardziej bo muszą żyj jak najtaniej się da.
   – PiS uzależnił Nas rekordowo od rosyjskiej energii przez co mamy teraz braki w węglu.
   – Za PO-PSL dodatki były niepotrzebne. średnioroczna cena detaliczna 1000 kg węgla kamiennego w 2014 r. wyniosła 802,37 zł. Za PiS ceny już zbliżają się do 4000 zł a to dopiero początek sezonu grzewczego. A na ten węgiel to Ci się zrzucili przedsiębiorcy co wyższy ZUS będą płacić. Nigdy nie ma nic za darmo.
   A wiesz czego ludzie chodzą z pełnymi koszykami. Bo wszystko drożeje i kupują na zapas albo patrzysz na Ukraińców, których u Nas wielu i busami przyjeżdżają i kupują u Nas na potęgę. I dziwnym trafem taka Ukraina nie ma problemów z ceną energii jak PiS oprócz tego, że psują je rosyjskie ataki. Ba PiS nawet od nich węgiel chce brać. Kraj pogrążony w wojnie ma węgiel a Polska nie. Więc Polak2010. Dlaczego jest tak źle skoro uważasz, że jest tak dobrze. A ten cały dodruk pieniądza jeszcze się odbije. Dzieci co na nie jest teraz 500+ będą je potem zwracać jak będą dorosłe po stokroć.

 3. Polska po 7 latach rządów PiS:
  – złotówka najsłabsza od 25 lat,
  – inflacja najwyższa od 25 lat,
  – ceny paliw w Polsce najwyższe od początku świata,
  – najniższa liczba urodzeń od czasu wojny,
  – największy wzrost ubóstwa od dekady,
  – najwyższe zadłużenie od czasów Gierka to tak po krótce.

  Program 700+ afer w ciągłej realizacji.

 4. „a już przyszło nam się mierzyć z kolejnymi wyzwaniami, jak rekordowa inflacja, drastyczny wzrost kosztów energii, ogrzewania, brak węgla na składach czy też wojna w Ukrainie. To wszystko budzi u ludzi naturalny niepokój, brak jednoznacznej reakcji ze strony obecnego rządu, ciągle zmieniające się koncepcje proponowanych rozwiązań, te obawy tylko pogłębiają.” Ten tekst pisał jakiś człowiek nie na czasie. Jak widać kryzys na świecie i całej europie spowodował PiS. Trochę proszę wysilić mózg. Kopalnie zamykała Platforma razem z UE. Platforma gardłowała na temat węgla z Rosji wzywając do zamknięcia granicy rosyjskiej,

  • Zastanawiałeś się dlaczego PiS tak zaciekle walczył z TVN-em? Gdyby ta telewizja nie była amerykańską własnością to już by jej pewnie nie było. TVN jest daleko od dziennikarskiego obiektywizmu (nie aż tak daleko jak TVP), ale patrzy władzy na ręce. W przeciwieństwie do TVP, która można powiedzieć, jest jednym z narzędzi sprawowania władzy przez tę obecną władzę (i pewnie już tak zostanie, każda następna władza będzie robić to samo, skoro można). Co do GW to zgoda, przestałem ją czytać dawno temu, z powodów mniej więcej takich jak piszesz. A żeby włączyć myślenie to generalnie trzeba wyłączyć wszelkie media.

  • Na razie chyba nie doszło do żadnego głosowania. Było spotkanie szefów frakcji PE, na którym większość z nich (socjaliści, liberałowie, zieloni i komuniści) tę rezolucję odrzuciła. Więc nie wiadomo jak głosowałaby p. Łukacijewska i jej koledzy.

  • Potwierdzam słowa Osła. Nie doszło do żadnego głosowania. Frakcja w której jest PO-PSL czyli reprezentujący je Donald Tusk zapewne z tego co wiem a oglądałem ostatnio w TVPIS ze dwa dni temu europosła Jarubasa z PSL wtrzymała się w tej sprawie. I o tym, że na etapie liderów się zatrzymało to też powiedział Europosłowie nie głosowali bo głosowania nawet nie było. Poza tym wstrzymanie się to nie jest odrzucenie. Drogi Emilu dobrze, ze zapytałeś w tym temacie bo TVPiS tym manipuluje a trochę zgłębiłem ten temat myślę, że bardziej niż statystyczny zjadacz coraz droższego chleba 😉 Pozdrawiam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here