Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach ogłosił pierwszą edycję Powiatowego Turnieju Wiedzy pn. „Duchy Miłkowa. Wieś, która pozostała pamięcią…”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych i drugich szkół średnich z naszego powiatu.

Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości dziejów wsi Miłków. Ich przygotowanie sprawdzi jury za pomocą testu jednokrotnego wyboru spośród czterech wariantów odpowiedzi. Pojawi się również pytanie otwarte. Za każdą poprawną odpowiedź w pytaniach zamkniętych uczeń otrzyma 1 pkt, a za właściwe udzielenie odpowiedzi na pytanie otwarte, gdzie brana pod uwagę będzie szczególnie merytoryczna poprawność, spójność i ważkość wypowiedzi, otrzyma 5 pkt.

Konkurs przeprowadzony zostanie 24 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Uczestników zgłosić mogą szkoły, które maksymalnie wytypować powinny trzech uczniów. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 17 października. Więcej informacji o Turnieju udziela jego pomysłodawca i koordynator – Konrad Morawski, nauczyciel historii (tel. 532 733 755, e-mail: konrad.morawski@wp.pl.). Regulamin dostępny jest pod linkiem: zsckroleszyce.pl.

Patronat nad konkursem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

PZ, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here