MKS Pogoń-Sokół Lubaczów nie zawodzi, zespół odniósł dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Piłkarze z Lubaczowa, Lisich Jam i Horyńca-Zdroju mogą z pewnością zaliczyć miniony weekend do udanych. Wszystkie nasze drużyny w jarosławskiej klasie okręgowej odnotowały wygrane.

Zwycięską passę kontynuuje zespół MKS-u HML Pogoni-Sokoła Lubaczów, który w sobotę (08.10) wyjechał do Piwody, by tam zmierzyć się z Santosem. Ten mecz dobrze rozpoczęli piłkarze gości, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą gola Pawła Hawrylaka (as. Maciej Graabowski) już w 9. minucie. Drugą bramkę w 64. minucie dołożył Karol Karólak z rzutu karnego i po końcowym gwizdku zespół trenera Sokolenko mógł cieszyć się z dziesiątej wygranej z rzędu.

W sobotę wyjazdowe zwycięstwo odnotowali także zawodnicy Startu Lisie Jamy, którzy po 30 minutach meczu w Morawsku prowadzili już 4:0 (Hubert Ważny i 3 x Yaroslaw Deda). Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami i tym samym zespół z gminy Lubaczów dopisał do swojego dorobku punktowego kolejne trzy bardzo cenne punkty.

W niedzielę zagrali natomiast piłkarze horynieckiego Zdroju, którzy po serii porażek w końcu przełamali złą passę. Mecz w Baszni Dolnej celnym strzałem otworzył już w 5. minucie Sebastian Rogowski. Później przez prawie 90 minut kibice bramek nie widzieli, choć oba zespoły miały swoje okazje. Drugi gol padł już w doliczonym czasie gry, a jego autorem był Krzysztof Kazik. Dzięki tej wygranej KS Zdrój Horyniec-Zdrój zdobył trzy punkty, które pozwalają zespołowi utrzymać kontakt z zespołami znajdującymi się powyżej strefy spadkowej.

W przyszłej kolejce czekają nas kolejne derby powiatu lubaczowskiego, bo MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów podejmować będzie horyniecki Zdrój.