TVP3 Rzeszów o misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa

0

W Parku Zdrojowym w Horyńcu Zdroju prezentowana jest wystawa z okazji obchodów 60-lecia misji Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Jej otwarciu w piątek (07.10) towarzyszyła konferencja zorganizowana w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Narodowy Instytut Dziedzictwa gromadzi, bada i popularyzuje wiedzę o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Polski. Stara się też wspierać ochronę wspólnego dziedzictwo kulturowego na terenie zachodniej Ukrainy.

W piątkowej konferencji połączonej z debatą pt. „Zespół Cerkiewny w Radrużu – Światowe Dziedzictwo Kulturowe UNESCO i Pomnik Historii. Współpraca w ochronie, zarządzaniu i promocji polsko-ukraińskiego dziedzictwa kulturowego” uczestniczyli: Beata Kot – Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków z/s w Przemyślu, Anna Fortuna-Marek – kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Rzeszowie, Włodzimierz Gerycz z Państwowego Historyczno-Architektonicznego Rezerwatu w Żółkwi, Zenon Swatek – starosta lubaczowski, Robert Serkis – wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Anna Śmiegielska – kierownik zespołu ds. komunikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz przybyli goście. Konwersację prowadził Piotr Zubowski – dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here