Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach po raz kolejny uczestniczy w programie Unii Europejskiej Erasmus+. Tym razem swoje umiejętności doskonalą nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

W ramach projektu „Kreatywny nauczyciel kluczem do sukcesu ucznia” kadra szkoły poprawia swoje kompetencje językowo-komunikacyjne, a przede wszystkim wzbogaca warsztat pracy dydaktycznej o skuteczne metody pracy z młodzieżą. W efekcie działań projektowych wprowadzone innowacje pedagogiczne, nowoczesne technologie oraz kreatywne metody nauczania, poprawią jakość pracy szkoły, a także będą zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia motywacją do podejmowania starań w kierunku własnego rozwoju. Wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, nawiązanie długotrwałej współpracy, to cenne doświadczenia, wpływające na podniesie jakości kształcenia.

W ramach projektu w lipcu br. dziesięciu nauczycieli uczestniczyło w kursach: „ICT Learning by dooing” oraz „Digital Classroom”, zorganizowanych przez partnera projektu na Teneryfie Południowej w Hiszpanii. W opinii nauczycieli uczestniczących w mobilnościach zagranicznych, czas spędzony w Hiszpanii był bardzo wartościowy.

„…podczas kursu koncentrowaliśmy się głównie na wymianie wiedzy i doświadczeń, jak również nad zdobywaniem nowych umiejętności, a były nimi: zarządzanie wielozadaniowością, zrozumienie przepływu pracy ICT w „chmurze”. Poznaliśmy jak być skutecznym nauczycielem spędzając więcej czasu z uczniami niż nad dokumentami, a to wszystko dzięki narzędziom dydaktycznym, które usprawniają pracę grupową, dają możliwość natychmiastowej informacji zwrotnej od uczniów, czy indywidualnego podejścia do każdego z nich. W ramach kursu uczyliśmy się jak przygotować się do pracy metodą projektu oraz jak pracować korzystając z tej metody. Poznaliśmy platformy, które ułatwiają pracę metodą projektu” – podsumowują uczestnicy wyjazdu.

Oprócz korzyści wynikających z uczestnictwa w samym kursie, uczestnicy mieli także możliwść poznania kultury i licznych atrakcji Teneryfy.

Galeria zdjęć, fot. ZS CKR w Oleszycach.

elubaczow.com, Inf. nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here