Gminy przyjmują wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania źródeł ciepła innych niż węgiel. Oznacza to, że o dofinansowanie ubiegać się mogą osoby, które palą peletem drzewnym, drewnem kawałkowym, olejem opałowym lub innym rodzajem biomasy albo gazem LPG – mieszaniną propanu i butanu.

Dodatek dla gospodarstwa domowego jest zróżnicowany. W przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego pozyskać można 3000 zł. Natomiast, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy otrzymać można 2000 zł. Osoby, które w swoim gospodarstwie korzystają z kotła na paliwo stałe, kominka, kozy, ogrzewacza powietrza, trzonu kuchennego, piecokuchni lub pieca kaflowego otrzymają 1000 zł. Z kolei 500 zł dostaną osoby, które korzystają z kotła gazowego zasilanego skroplonym gazem LPG. Dodatkiem nie są objęte gaz ziemny dystrybuowany siecią gazową (tzw. gaz sieciowy) oraz gaz LPG z tzw. butli gazowej. Przypominamy, że źródło ciepła musi być zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków. W czasie rozpatrywania dotacji, nie będą brane pod uwagę dochody rodziny.

Pamiętać trzeba, że w przypadku, gdy pod jednym adresem mieszka więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek przysługuje dla wszystkich gospodarstw domowych.

Od mieszkańców Lubaczowa wnioski są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 4) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Wnioski z terenu gminy Lubaczów są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubaczowie, ul. Unii Lubelskiej 8A (za Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie) w godzinach od 07:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku. Wnioski przyjmuje także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Horyńcu-Zdroju (ul. Jana III Sobieskiego 2B) w godzinach pracy urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. Z kolei w Starym Dzikowie składać je można w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w godzinach od 8:00 do 13:00, w Narolu i Cieszanowie w miejscowych MGOPS w godzinach pracy instytucji, a w Wielkich Oczach w Urzędzie Gminy. Wnioski składać można także elektronicznie poprzez ePUAP.

Wnioski przyjmowane będą tylko do 30 listopada. Te złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Więcej informacji znaleźć można na https://www.gov.pl/web/klimat/inne-zrodla-ciepla.

Zaznaczamy także, że gospodarstwa domowe ogrzewające się węglem, w tym peletem węglowym zawierającym minimum 85% węgla, otrzymują dopłatę na podstawie wniosku o dodatek węglowy.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. A po latach sluchajac tego przemówienia Ochaba po smierci Stalina po raz pierwszy przeraziłem sie jakim bydlem byla ta komunistyczna banda sowieckich slugusow w Polsce. Tym bardziej coraz lepiej rozumiem zolnierzy podziemia niepodległościowego ze zdecydowali sie walczyć a nie zlozyc bron. Ci którzy to zrobili cieżko zaplacili za lata spędzone w więzieniach i nieustanna inwigilacje po wyjściu jesli przezyli lagry lub ciężkie wiezienia. Pamietajmy o nich a nie o tym bydle komunistycznym. Tacy ludzie jak Ochab, Zambrowski, Borejsza, Świerczewski, Jaruzelski itd powinny zostać „wyklęte” z naszej historii, czyli to co oni zgotowali zolnierzom podziemia. Z tym bydlem nie można inaczej jak ząb za ząb.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here