W derbach gminy Lubaczów Zryw Młodów pokonał Granicznych Krowica.

Za nami połowa spotkań jesiennej rundy rozgrywek lubaczowskiej A klasy. Tabeli nadal przewodzi Juwenia Cieszanów, ale tu wszystko jeszcze może się zmienić.

Zespoły rywalizujące w rozgrywkach lubaczowskiej A klasy rozgrały w weekend 7. kolejkę spotkań, a to oznacza, że minęliśmy półmetek rundy jesiennej. Tabeli nadal przewodzi Juwenia Cieszanów, ale przewaga lidera po derbowym remisie w Starym Lublińcu nie jest już tak znacząca. Weekendowy wyniki pokazały zresztą, że w tej lidzie każdy może wygrać z każdym. O zdobyczy punktowej decydują nie tylko dyspozycja dnia, ale także zasoby kadrowe, stan murawy, a czasami także po prostu szczęście. Dowodem na to choćby pojedynek dotychczasowego wicelidera tabeli z Wielkich Oczu z ostatnią drużyną z Oleszyc, który Czarni nie tylko wygrali, ale gospodarzom na ich terenie strzelili aż 4 bramki. W 7. kolejce przed swoimi kibicami nie popisała się też drużyna Huraganu Basznia Dolna, która uległa u siebie Czerwonym Cewków. Mocno rozczarowani mogą być także kibice w Narolu, bo ich MKS przegrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem piłkarze Roztocza musieli pogodzić się z porażką z zespołem Błękitnych Futory.

W niedzielę kibice mogli obejrzeć także dwa derbowe pojedynki. Juwenia Cieszanów, która lideruje tabeli, zagrała na remis w Starym Lublińcu. Spotkanie niedługo po pierwszym gwizdku otworzył doświadczony napastnik gości G. Wróbel, ale miejscowi odpowiedzieli po kilkunastu minutach.

W ostatnich minutach doliczonego czasu gry po raz kolejny nasz bramkarz J. Szajowski wykazał się bardzo dobrą interwencją i wybronił bardzo groźny strzał, który mógł by zakończyć się golem dla gospodarzy – podsumowuje na swoim profilu Juwenia Cieszanów.

W derbach gminy Lubaczów górą byli natomiast goście. Od samego początku spotkania w Krowicy to Zryw dominował na boisku, co przełożyło się na bramki Łukasz Szmagary (12′) i Błażeja Mielnika (22′). Gospodarze próbowali gonić rywala, ale tego dnia było ich stać tylko na jedną bramkę, której autorem w końcówce meczu był głównodowodzący Granicznych Henryk Nizierski. [ FOTORELACJA Z MECZU ]

Bardzo ważne trzy punkty zdobywamy w starciu derbowym z drużyną Granicznych. Zagraliśmy jako drużyna i cieszymy się ze zwycięstwa – podsumował Zryw Młodów.

Wyniki 7. kolejki spotkań lubaczowskiej A klasy:

Huragan Basznia Dolna0-2Czerwoni Cewków
Orkan Zapałów4-0Rolnik Wólka Krowicka
Roztocze Narol4-5Błękitni Futory
LKS Korzenica4-3Victoria Stary Dzików
Zalew Stary Lubliniec1-1Juwenia Cieszanów
Graniczni Krowica1-2Zryw Młodów
Gwiazda Wielkie Oczy1-4Czarni Oleszyce

Tabela lubaczowskiej A klasy po 7. kolejce spotkań:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here