Baseball w naszym kraju z pewnością nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych. W sobotę (01.10) w Baszni Dolnej próbowano zaszczepić pasję do tej dyscypliny sportu uczniom z terenu gminy Lubaczów.

Baseballowe wzmagania w Baszni Dolnej w efekt projektu „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” dofinansowanego przez ministerstwo sportu i turystyki oraz zaangażowania gminy Lubaczów i wiceminister rodziny i polityki społecznej Anny Schmidt. Dzięki tej współpracy, sala gimnastyczna miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego znalazła się w gronie 5 lokalizacji w Polsce, do których zawitali profesjonalni zawodnicy tej dyscypliny sportu.

Dzięki temu wydarzeniu uczniowie z terenu gminy Lubaczów mogli zapoznać się ze sportem znanym głównie z amerykańskich stadionów. Dzieciom i młodzieży przedstawiono nie tylko historię sportu i perspektywy jego rozwoju, ale także wytłumaczono zasad gry i przeprowadzony pokazowy mecz instruktażowy. Na miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście profesjonalnego sprzętu. Co ważne, na wszystkich zawodników czekały medale, a najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary.

Swoich sił w baseballowych zmaganiach spróbowali także wiceminister rodziny i polityki społecznej Anny Schmidt i wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Galeria zdjęć, fot. fb.com/annaschmidt.info


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. W ogóle nie kumam co jankesi w tym widza. Podobnie jak z futbolem amerykańskim. Ale kazdy narod ma swoj ulubiony sport. Tak jak np hokej. Ciekawy i fajny sport. Lubie oglądać ale mam jeden problem. Nigdy nie widze krazka, ja tylko patrze gdzie jada. Mogliby w tv podświetlic na czerwono krazek np

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here