W piątek, 7 października rozpocznie się XXI Narodowy Polski Festiwal Patriotyczny „Bogu i Ojczyźnie” im. Ks. Kard. Władysława Rubina. Liczne koncerty i spotkania odbywać się będą do niedzieli, 9 października.

Tegoroczna edycja Festiwalu zainaugurowana zostanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie o godz. 10:00 prelekcją historyka Jana Czarnowskiego „Lwów – legenda zawsze wierna”. O godz. 12:00 otwarta zostanie wystawa „Maria Konopnicka – życie, dzieło, sztuka”. Sylwetkę poetki przybliży Paweł Bukowski – Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej. Dzień zakończy się o godz. 17:00 wieczorem poświęconym twórczości lubaczowskiej poetki – Barbary Mazurkiewicz.

W sobotę uczestnicy Festiwalu przeniosą się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, gdzie o godz. 18:00 rozpocznie się występ Przemysława Góreckiego. Przedstawi on melodie patriotyczne na harfie laserowej. Po jego występie na scenę wkroczy „Studio Piosenki MDK”, a następnie usłyszymy koncert zespołu „Bies Band” z Przemyśla.

W niedzielę o godz. 13:00 w Konkatedrze odprawiona zostanie Msza Święta Festiwalowa. O godz. 18:00 odbędzie się koncert „Kochany Lwów”. Wystąpi Wojciech Habela – aktor scen polskich. Festiwal zakończą „Promyki Krakowa”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here