Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie ogłosiła nabór prac do najstarszego i najpopularniejszego konkursu organizowanego w ich progach. Rusza XXV edycja „Wiem wszystko o mojej miejscowości”.

Tradycyjnie, w konkursie może wziąć udział młodzież ze szkół średnich i podstawowych (klasy 7-8) z powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy muszą przygotować samodzielnie prace historyczne, plastyczne lub fotograficzne. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 4 listopada. Ponadto zaznaczają, że wiele publikacji dotyczących tematyki konkursu znaleźć można w zbiorach biblioteki. Tam warto więc szukać inspiracji i pomysłów.

Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży, podjęcie próby samodzielnej twórczości historycznej, plastycznej oraz fotograficznej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania oraz zainteresowanie historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.

W ubiegłorocznej edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości” do organizatorów wpłynęły 153 prace (14 historycznych, 70 plastycznych, 69 kompletów zdjęć), 148 uczniów, przygotowanych przez 31 nauczycieli z 19 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Do kogo trafiły nagrody?

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here