O tytuł Króla Grzybobrania powalczyć będzie można 1 października (sobota) w Horyńcu-Zdroju. Lubisz chodzić po lesie i szukać grzybów? Nie może cię tam zabraknąć.
Konkurs skierowany jest nie tylko do miłośników grzybobrania. W rywalizacji mogą wziąć udział całe rodziny. Do wspólnego spędzenia czasu zachęcają Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz Janusz Kornaga – znalazca grzyba giganta.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 8:00 na deptaku przy basenie. Następnie zawodnicy udadzą się na własną rękę i odpowiedzialność w dowolne miejsce. Końcowa zbiórka uczestników nastąpi o godzinie 11:00 na deptaku przy tężniach. Wówczas rozpocznie się ocenianie zbiorów. Pod uwagę brane będą średnica kapelusza (kategoria – największy grzyb) i waga zebranych grzybów (kategoria – największy zbiór).
Organizatorzy przygotowali także konkurs dla dzieci. Wykazać się one będą mogły znajomością gatunków grzybów.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników, po ocenie, wręczeniu dyplomów i upominków, przygotowane zostanie wspólne ognisko i darmowa kiełbaska. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Gminy Horyniec-Zdrój.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here