"Spacer z Łukasiewiczem..." zakończy się na lubaczowskim Rynku.

W najbliższy piątek warto wybrać się na „Spacer z Łukasiewiczem po (nie tylko) lubaczowskich zabytkach techniki”. Wspólna wędrówka rozpocznie się przy dworcu kolejowym, a zakończy finisażem wystawy na Rynku Miejskim.

Spotykamy się pod dworcem PKP w Lubaczowie, gdzie wysłuchamy opowieści zarówno o jedynym z najważniejszych punktów dawnej linii kolejowej Jarosław – Sokal, ale też o lubaczowskiej wieży ciśnień. Następnie, wędrując ulicą Adama Mickiewicza, zatrzymamy się m.in. przy budynku dawnej apteki Marcelego Żymirskiego. Na koniec wycieczki zwiedzimy wspólnie wystawę, przygotowaną przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie, „Ignacy Łukasiewicz, człowiek, który zmienił świat”. Będzie to jednocześnie finisaż tej ekspozycji. Naszym przewodnikiem będzie Barbara Łuczkowska – informuje Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Wrzesień z Łukasiewiczem”, organizowanego wspólnie przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, Województwo Podkarpackie i Gminę Lubaczów w ramach Festiwal Dziedzictwa Kresów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here