Zawodnicy lubaczowskiego Stowarzyszenia Klub Młodego Lekkoatlety wzięli udział w Mistrzostwa Polski U16 w Lekkoatletyce. Udział w „Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego był dla nich sporym doświadczeniem, ale i okazją do pobicia „życiówek”.

W dniach 24-25 września w Lublinie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 w Lekkoatletyce – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Mistrzostwa składały się z 36 konkurencji. Na stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej, najlepsi z najlepszych z całej Polski (rocznik 2007-2008) walczyli o medale na najważniejszych dla nich zawodach sportowych w roku. Na miejscu pojawiła się także 5-osobowa reprezentacja Klubu Młodego Lekkoatlety z Lubaczowa, pod wodzą trenera Stanisława Ważnego.

Pierwszego dnia zawodów na dystansie 600 m Magdalena Misztal (2008) zajęła 26. miejsce ocierając się o rekord życiowy – 1.44.88 s. Na ty samym dystansie Michał Bosak (2007) zajął 17. miejsce z wynikiem 1.28.66 s., a Mateusz Bosak (2007) na dystansie 2000 m zajął 20. miejsce z wynikiem 6.16.85 s. i z zawodów wrócił z nowym rekordem życiowym. Drugi dzień to start Aleksandry Szybiak (2007) w konkursie pchnięcia kulą 3 kg, która w stawce 20 zawodniczek zajęła 13. miejsce uzyskując wynik 10.36 m. W ostatniej konkurencji MP na dystansie 300 m wystartowała Martyna Antosz (2008) i z 30 miejsca na listach na 40 zawodniczek awansowała na 19. miejsce uzyskując nowy rekord życiowy 42,40 s.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i było to na pewno wielkie przeżycie i doświadczenie debiutujących lekkoatletów trenujących na co dzień na obiektach sportowych MOSiR Lubaczów. Może nie wszystko poszło po naszych myślach, ale i tak mamy powody do radości, forma była stabilna i poprawiliśmy wyniki życiowe. (…) Cieszymy się z tych sukcesów tym bardziej, że nasi zawodnicy mają jeszcze ogromne rezerwy treningowe. Trenujemy z myślą o przyszłości, bo jeszcze wiele lat treningu przed nami. Zawodnikom GRATULUJEMY i życzymy zdrowia, pomyślności w uzyskiwaniu kolejnych rekordów życiowych, wytrwałości i systematyczności w podejmowaniu treningu w przygotowaniach do kolejnego sezonu startowego – podsumowuje KML w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. KML w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here