We wtorek (27.09) w MDK w Lubaczowie, pod hasłem „Zjednoczeni w walce z cukrzycą”, odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Powiatowo – Miejskie Koło Terenowe nr 12 w Lubaczowie.

Uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiej prelekcji na temat cukrzycy, obejrzeli występ studia piosenki prowadzonego przez Pana Andrzeja Kindrata, Dyrektora MDK w Lubaczowie, jak również zespołu śpiewaczego seniorów, który prowadzi Pani Zofia Przybylska. Uroczyste obchody Dnia Diabetyka stały się także okazją do podziękowania ludziom, którzy  angażują się w sprawy Stowarzyszenia i wspierają osoby dotknięte tą zdradliwą chorobą. Najbardziej zasłużeni zostali uhonorowani odznaką „Złote serce”, „Złotą i Srebrną Odznaką”, Odznaką „100- lecia insuliny” i „40- lecia powstania Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” oraz dyplomami za szczególne zasługi w rozwoju Stowarzyszenia oraz niesienie szczytnej idei pomocy ludziom chorym na cukrzycę w Polsce i nagrodami książkowymi, które wręczyli Pani Stanisława Woszczak – Prezes PSD Koło Lubaczów oraz Pan Andrzej Mielcarek Prezes PSD oddział Podkarpacki – informują w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

W trakcie spotkania przypomniane zostały także projekty realizowane przez Stowarzyszenie, a dofinansowane z budżetów samorządów. Mowa tu m.in. o „Wyjazdowych warsztatach sportowych”, wycieczkach oraz pomiarach ciśnienia i cukru organizowanych na lubaczowskim rynku przy wsparciu i zaangażowaniu Pani Marty Darłak – naczelnej pielęgniarki w SP ZOZ w Lubaczowie i jej zespołu. W trakcie wystąpienia mówiono także o zamiarach i planach na przyszłość.

W tym ważnym dniu, wiele ciepłych słów oraz najlepsze życzenia wszystkim diabetykom składali zaproszeni goście. Ponadto na ręce Pani Prezes przekazane zostały kwiaty i listy od Pani Poseł oraz Pana Starosty.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Anna Fedyk – asystent Poseł na Sejm RP Teresy Pamuły, Krzysztof Szpyt – burmistrz Miasta Lubaczowa, Wiesław Kapel – wójt Gminy Lubaczów, ks. Andrzej Stopyra – Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego, dyrektorzy i pracownicy instytucji, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, Zarządy Kół Diabetyków z Rzeszowa, Przemyśla, Oleszyc, Cieszanowa, przedstawiciele służby zdrowia oraz członkowie, sympatycy i osoby wspierające PSD Koło Lubaczów.

Po zakończeniu uroczystości na wszystkich uczestników spotkania i zaproszonych gości czekał posiłek przygotowany przez młodzież z MOW w Lubaczowie pod opieką Pani Elżbiety Żelazko.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach zadania publicznego „Ochrona i promocja zdrowi w tym działalności leczniczej” pod nazwą „Zjednoczeni w walce z cukrzycą” i dofinansowane z budżetu Gminy Miejskiej Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie

elubaczow.com, Inf. nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here