Wygląd podłogi jest niezwykle istotny dla całego pomieszczenia – powierzchnia pokoju stanowi tło dla znajdujących się w nim mebli i dekoracji. To, jak zostanie wykonana, ma zatem duże znaczenie dla odbioru danej aranżacji. Niestety, długotrwała i intensywna eksploatacja tej powierzchni odciska swój ślad na wyglądzie paneli. Jeżeli podłoga zmatowiała, pojawiło się na niej mnóstwo rys czy pęknięć, to znak, że pora na wymianę. Ponowne położenie paneli podłogowych na szczęście nie jest trudne i z powodzeniem można tego dokonać bez pomocy wyspecjalizowanej firmy wykończeniowej. Jak się za to zabrać?

Wybierasz panele podłogowe? Zwróć uwagę na parametry!

Jak wiele produktów przeznaczonych do wykańczania mieszkania, także i panele podłogowe opisywane są przy użyciu różnych istotnych parametrów. Jednym z najważniejszych jest ten, który pozwala dopasować element do typu obiektu, w którym będzie znajdować się dane podłoże. Parametr ten nosi nazwę klasy przeznaczenia. O wytrzymałości danego modelu podłoża powie nam także klasa ścieralności. Gdzie znaleźć wysokiej jakości podłogi i panele? Sklepy, w których z pewnością znajdziesz to, czego szukasz, znajdują się w Galerii Wnętrz Domar. Oferta podłóg i paneli dostawców dostępna jest na stronie https://domar.pl/kategorie/podlogi-panele/.

Nie mniej istotne są oczywiście wymiary paneli. Choć w razie będzie można je przyciąć, ich  podstawowa szerokość i długość ma znaczenie dla tego, jak wyglądać będzie wyłożona nimi podłoga. Powierzchnia złożona z krótkich i wąskich paneli przykuwa wzrok i pozwala wprowadzić do pomieszczenia dodatkowe detale, czyniąc je ciekawszym. 

Montaż paneli podłogowych. Jak dopasować je do powierzchni pomieszczenia?

Jak zabrać się za montaż paneli? To, który z kroków wykonasz jako pierwszy, zależeć będzie od obecnego stanu pomieszczenia. Jeśli panele są kładzione na podłoże, na którym już znajdują się płytki lub inne panele, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie powierzchni roboczej. Jeśli podłoże będzie musiało zostać wyrównane, konieczne może okazać się usunięcie znajdującej się tam dotychczas warstwy i uzupełnienie ubytków.

Dopasowywanie paneli należy zacząć od zamontowania pierwszej deski w rogu pokoju. Pozostałe fragmenty podłoża łączymy ze sobą za pomocą zaczepów na brzegach paneli. W celu lepszego dopasowania poszczególnych elementów warto zastosować klocek montażowy i docisk do podłóg. Jak przycinać panele podłogowe? Wystarczy odmierzyć i zaznaczyć potrzebny fragment, a następnie przepiłować panel po wyznaczonej w ten sposób linii cięcia. Do przycinania można wykorzystać wyrzynarkę lub piłkę ręczną.

O czym pamiętać podczas montowania paneli podłogowych?

Przed rozpoczęciem montażu upewnij się, że posiadasz wystarczającą liczbę paneli, a także wszelkie niezbędne narzędzia. Mowa tu na przykład o podkładzie pod panele, folii paroizolacyjnej czy klinach dystansowych. Do dopasowania paneli do podłoża przyda się również gumowy młotek, a także przyrząd do cięcia. Nim rozpoczniesz pracę, upewnij się, że podłoże jest suche i dobrze oczyszczone. Pamiętaj również o pozostawieniu szczeliny dylatacyjnej przy ścianach i progach.

2 komentarze

  1. Z całą pewnością tekstylia, poduszki i zasłony na pięknym parkiecie wykonanym przez parkietolux prezentują się imponująco. Przypadkowo rozłożone łyżwy, tornister, toster oraz świeżo uprana bielizna, rozrzucona na doskonałym parkiecie – da jeszcze bardziej przytulny efekt. Rustykalny styl podkreśli skóra dzika lub borsuka, którą z powodzeniem możesz umieścić na ścianie. Zresztą tak doskonały parkiet też przyjmie takie dodatki.
    Pozdrawiam i czekam na opis kolejnych aranżacji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here