Zdobywcy trzeciej nagrody z Gorajca, fot. Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.

W poniedziałek (26.09) w Rzeszowie odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XIX edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022”. Jedna z nagród trafiła od Państwa Kudybów z Gorajca w gminie Cieszanów.

Celem konkursu niezmiennie od wielu lat jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym w rolnictwie. W tym roku komisja konkursowa oceniała stan bezpieczeństwa w 68 gospodarstwach z Podkarpacia.

Ocenie podlegał przede wszystkim stopień zagrożeń wypadkowych, ład i porządek w obrębie zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i gospodarskich, stan techniczny maszyn i urządzeń oraz warunki obsługi i bytowania zwierząt hodowlanych. Komisja sprawdziła również stosowanie środków ochrony osobistej.

Laureatami konkursu w etapie wojewódzkim i zdobywcami kolejnych miejsc zostali: Państwo Małgorzata i Grzegorz  Szewczyk zam. Stare Miasto (I miejsce), Państwo Justyna i Łukasz Łuszcz zm. Tarnowiec (II miejsce) oraz Państwo Alicja i Stanisław Kudyba zam. Gorajec (III miejsce).

W trakcie uroczystości rolnicy, którzy prowadzą w województwie podkarpackim najbezpieczniejsze gospodarstwa zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi dla zwycięzców i okolicznościowymi dyplomami oraz pucharami.

Organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współudziale Państwowej Inspekcji Pracy, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here