Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Funkcjonariusze zatrzymali kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

W czasie minionego weekendu lubaczowscy policjanci, zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Ich działania wpisały się w kolejną odsłonę akcji „Trzeźwy weekend”. Niestety, pomimo licznych apeli, tym razem także nie zbrakło kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 1837 kierowców wśród, których dwóch kierowało samochodem w stanie nietrzeźwości, a dwoje innych w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili także dalszą jazdę także jednemu nietrzeźwemu rowerzyście.

Pierwszy kierujący „wpadł” w sobotę (24.09) przed godz. 12 w miejscowości Lipina w gminie Oleszyce, kiedy to policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mini coopera. Badanie stanu trzeźwości u 27-letniego mieszkańca Lubaczowa wykazało, że miał on ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Tego samego dnia po godz. 15, w Dachnowie dzielnicowy zatrzymał do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 67-letni mieszkaniec gminy Cieszanów został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tys. zł.

Z kolei w niedzielę (25.09) tuż przed godziną 9, w Lubaczowie policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 33-letni mieszkaniec Lubaczowa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia przed godz. 11, w Lubaczowie mundurowi zatrzymali również do kontroli kierującą chryslerem, 42-letnią mieszkankę gminy Lubaczów. Kobieta kierowała samochodem mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie było jej jedynym przewinieniem, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada ona dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Przed sądem odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali o godz. 13 również w Lubaczowie. Kierowca audi miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. 32-letni mieszkaniec gminy Lubaczów stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Także dzisiaj rano, już po zakończonych działaniach, policjantki z ruchu drogowego zatrzymały do kontroli osobowego opla. Za kierownicą siedziała 37-letnia mieszkanka gminy Oleszyce. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za przestępstwo jakie popełniła będzie odpowiadała przed sądem.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Kary za jazdę po alkoholu powinny być zdecydowanie wyższe. Mojemu znajomemu przed maskę wyskoczyła pijana w sztok rowerzystka o 06:00 !!! Masa problemów z naprawą samochodu, utrudnienia w prowadzeniu budowy (jest kierownikiem budowy), pełno stresu i strachu, że będzie miał kogoś na sumieniu.

    A ta jeszcze z pyskiem do niego, że teraz będzie jej płacił.
    Kary za mandaty powinny być następujące. Iloraz promili razy średnie roczne zarobki…..
    Koniec kropka

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here