Bardzo ważną wygraną nad wiceliderem tabeli w 8. kolejce spotkań odnotowali piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów. Bramek nie strzelali natomiast gracze Startu Lisie Jamy i Zdroju Horyniec – oba zespoły doznały porażek.

Spośród drużyn z powiatu lubaczowskiego jako pierwsi w 8. kolejce spotkań jarosławskiej „okręgówki” na boisko wybiegli piłkarze Startu Lisiej Jamy, którzy w sobotę (24.09) zagrali w Piwodzie z tamtejszym Santosem. Niestety zawodnicy z Gminy Lubaczów odnotowali trzecią porażkę z rzędu i ponownie nie strzelili choćby gola przeciwnikowi. Miejscowi trafili natomiast dwa razy, a autorami bramek byli: Ł. Krajewski i K. Półtorak.

Bez punktów i bez bramek 8. kolejkę zakończyli także piłkarze horynieckiego Zdroju, którzy w niedzielne (25.09) popołudnie podejmowali na stadionie w Dachnowie Promyk Urzejowice. W tym spotkaniu bramki strzelali tylko goście – dwukrotnie bramkarza Zdroju pokonał Dawid Bochnak, a kolejne trafienie z około 40 metrów popisał się Krystian Stadnik. Sytuacja naszego beniaminka w lidze jest coraz trudniejsza, bo Horyniec-Zdrój z zaledwie 4 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Bardzo ważne zwycięstwo odnotował natomiast lider z Lubaczowa. MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów w niedzielę pokonał w Przeworsku tamtejszego Orła 2:3. Pierwsi gola w meczu strzelili gospodarze – w 32. minucie spotkania z rzutu karnego trafił Michał Lech. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był natomiast Damian Cisek, a jedenastkę na gola zamienił Bartłomiej Raba. Kilka minut po wznowieniu gry, gola dla Pogoni-Sokoła strzelił Damian Cisek, a 73. minucie jeszcze jedną bramkę dołożył kapitan Radosław Hojdak. Kilka minut później sędzia podyktował drugi rzut karny dla miejscowych, a tym razem wykorzystał go Patryk Broda. Do końcowego gwizdka bramki już jednak nie padły i trzy bardzo cenne punkty piłkarze Pogoni-Sokoła przywieźli do Lubaczowa, potwierdzając tym samym dominację w lidze.

Wyniki 8. kolejki spotkań jarosławskiej klasy okręgowej:

Gorliczanka Gorliczyna4-0Orzeł Torki
Huragan Gniewczyna2-1San Gorzyce
Orzeł Przeworsk2-3Pogoń-Sokół Lubaczów
Piast Tuczempy3-0MKS Kańczuga
Santos Piwoda2-0Start Lisie Jamy
Zdrój Horyniec0-3Promyk Urzejowice
Płomień Morawsko2-2Biało-Czerwoni Kaszyce
Hetman Laszki3-1Start Pruchnik

Tabela po 8. kolejce spotkań:

Galeria z meczu Zdroju Horyniec z Promykiem Urzejowice.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here